VÝSTAVA: Ateliér dizajnu Vizuálna komunikácia

Miesto: Satelit, Výstavný a informačný bod SCD, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám., Bratislava
Otváracie hodiny: 13:00 – 18:00, okrem pondelka
Trvanie: 17. apríl – 18. máj 2014
Vernisáž: 16. apríl 2014 o 18.00 hod. 

Výstava Ateliér dizajnu Vizuálna komunikácia predstavuje výber prác rovnomenného ateliéru Fakulty umení TU v Košiciach, ktorý v súčasnosti vedú Andrej Haščák  a Pavol Rozložník. Prezentuje kultúrne projekty i jednotný vizuálny štýl rôznych spoločností (konkrétnych i fiktívnych) v širokom zábere, od značiek po propagáciu vo forme plagátov či iných nosičov. Cieľom zadaní bolo zamerať sa nielen na grafický či typografický detail, ale v prvom rade na celok a štruktúru vzťahov jednotlivých prvkov tak, aby vytvárali jednotný vizuálny štýl. Spolu so študentmi vystavujú svoje práce z obdobia posledných piatich rokov aj súčasní a bývalí pedagógovia ateliéru Vizuálna komunikácia.

Ateliér dizajnu Vizuálna komunikácia sa zaoberá kreovaním vizuálnych kódov pre súčasnosť, ktorá je charakteristická dynamickým vývojom spôsobov vizuálnej komunikácie. Mimoriadne rýchlo sa mení po technickej i technologickej stránke, ale aj čo sa týka vyjadrovacích prostriedkov, znakov a symbolov. Nezmenili sa však kompozičné zásady, vedomosti o typografii a farbe či potreba dodržiavať hierarchiu informácií.

V Ateliéri dizajnu Vizuálna komunikácia by mal študent postupne porozumieť širším súvislostiam vizuálnej a grafickej komunikácie a naučiť sa spolupracovať s príbuznými disciplínami. Komunikačný dizajn sa orientuje na požiadavky dnešnej praxe, aby bol absolvent schopný pracovať flexibilne, či už samostatne alebo aj v kolektíve grafického štúdia či reklamnej agentúry.

Veľký dôraz je v ateliéri kladený na kreatívne a netradičné spôsoby riešenia pri zachovaní výtvarnej kvality a dodržaní zadania tak, ako to vyžaduje profesionálne prostredie a zásady definované aj cez historické pozadie, remeslo a tradíciu.

Viac informácií: http://www.fu.tuke.sk/test/links/katedry/avk.php 

Plagát (414,1 kB, PDF)
Pozvánka (433,6 kB, PDF)

Kurátor: Zdeno Kolesár
Koncepcia výstavy a spolupráca: Andrej Haščák, Peter Javorík
Organizátori: Satelit, Slovenské centrum dizajnu, Katedra dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach
Kontakt: Helena Veličová: +421 918 110247, satelit@scd.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť