Slack vydal zásadný update s výrazne prekopaným UI

Aplikácia prichádza s celkovým redizajnom svojej desktop verzie. Čo je nové?

Apka sa od svojho uvedenia dobre etablovala v mnohých firmách rôznej veľkosti, ktoré ju dnes využívajú ako kolaboratívny a komunikačný štandard.

Čo nové teda Slack prináša?

  • Navigáciu v rámci kanálov a vyhľadávanie pomocou novej lišty.
  • Dôležité konverzácieale aj prílohy a aplikácie – to všetko po novom nájdete hneď hore v rámci bočného panelu.
  • Vhod príde aj nové tlačidlo Compose, ktorým začnete písať správu, nech už sa v Slacku nachádzate kdekoľvek.
  • Kanály, správy aj apky si teraz viete zoradiť a zoskupiť v rozbaliteľných sekciách.

Všetky spomínané novinky majú spoločnú jednu vec – ešte viac zjednodušiť prácu s nástrojom. Pozrime sa teraz na ne podrobnejšie.

Nová navigačná lišta

Po nainštalovaní aktualizácie bude tento prvok asi prvé, čo si všimnete. Vďaka nemu je možné rýchlejšie vyhľadávať aj prepínať medzi nedávnymi konverzáciami.

To podstatné vľavo hore

Bočný panel teraz v hornej časti obsahuje všetky dôležité informácie. Reakcie na správy, zmienky o vás, súbory, ľudia aj apkysú hneď poruke.

Compose

Nové tlačidlo nájdete hneď hore pri názve vášho workspace. Užitočné napríklad, keď potrebujete začať písaťkoncept správy, ale ešte neviete komu, resp. do akého kanála ju budete posielať.

Prispôsobiteľné prostredie

Kanály, kanály, kanály. Často pribúdajú s tým, ako Slack využívate. Nie všetky však našvtevujete rovnako často. Preto, ak máte platený účet, môžete si svoj bočný panel prehľadne zoradiť a vytriediť tak, aby to vyhovovalo vám.

Nástroje poruke

Integrácie rôznych pracovných nástrojov do Slacku je po novom ešte jednoduchšia. Nemusíte už prepínať medzi jednotlivými oknami či tabmi. Stačí kliknúť na skratku, ktorá má podobu blesku. Postupne by sme sa mali dočkať aj ďalších integrovaných apiek, s ktorými bude možné týmto spôsobom pracovať.

Aktualizácia pre desktop a web aplikáciu by sa mala šíriť postupne počas marca a začiatkom apríla. Noví užívatelia dostanú nový vzhľad ako prvi. Vývojári zároveň sľubujú, že update mobilnej apky bude nasledovať v dohľadnej dobe.

Využívate Slack? Čo je pre vás zásadná novinka v rámci najnovšej verzie?

zdroj: Slack

1 comment
  1. Aktualizácia by mala nabiehať postupne počas marca a začiatkom apríla na desktopových verziách a web aplikácii. Noví užívatelia dostanú nový vzhľad ako prvi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Jednoduchý a hravý: Obal Long Dog Co.

Rodinný podnik Long Dog Co. sa venuje produkcii džemov a čatní a zároveň má záľubu v jazvečíkoch. Tie boli inšpiráciou aj…
pokračovanie článku

Štýlové plagáty pre fanúšikov automobilových závodov od Automobilist

Nová séria umeleckých plagátov je inšpirovaná slávnou históriou Porsche aj futurizmom. Ako by asi vyzerali závody vo vesmíre? Túto a podobnú otázku si položili autori z Automobilist, ktorý sa špecializujú na kreatívnu tvorbu spojenú s motorizmom.