cover 3 1 580x400 - Redizajn loga WWF: Zaujímavý koncept či slepá ulička?

Redizajn loga WWF: Zaujímavý koncept či slepá ulička?

Logo svetoznámej organizácie netreba nejako zvlášť predstavovať. Ikonická panda, “číhajúca” v negative space je skvelým príkladom minimalistického dizajnu. Podľa najnovšieho diania sa však zdá, že prestáva byť tak úplne relevantná. A preto sa tím dizajnérov z Grey London pokúsil prísť s riešením.

Dôvodom je fakt, že práve pande sa podarilo dostať sa zo zoznamu ohrozených druhov, vďaka čomu celkom logicky toto zviera  už nie tak celkom nevystihuje podstatu. Dizajnéri sa preto rozhodli pre iného tvora. Je ním polárny medveď, ktorý sa – podobne ako jeho predchodca z čiernymi kruhmi okolo očí – stráca v bielom nekonečne. Podobne ako jeho domov ohrozený klimatickými zmenami.

osGgCJ4T5farS89PnNzPyP 650 80 580x386 - Redizajn loga WWF: Zaujímavý koncept či slepá ulička?

Pôvodné logo

AVVMKizxF7Xk7uN6hSyRKk 970 80 580x326 - Redizajn loga WWF: Zaujímavý koncept či slepá ulička?

WWF logo s ľadovým medveďom

Logo už stihlo vyvolať aj celkom búrlivú diskusiu v dizajnérskych kruhoch. Podľa viacerých je síce super, že panda je mimo ohrozenia, ale nové logo v takejto podobe nebude dostatočne rozoznateľné a ľudia si ho ťažšie spoja s organizáciou WWF. Stačí si predstaviť napríklad nové logo v malom rozmere.

Dalo by sa teda povedať, že nový koncept obsahuje skvelú myšlienku, ktorá naliehavo hovorí o ohrozených druhoch, ale po praktickej stránke nie je takýto vizuál funkčným riešením.

 

Čo si o koncepte myslíte vy? Páči sa vám nápad a prevedenie?

 

zdroj: creativebloq.com

  • Pozretí8812

komentáre

  1. Avatar
    maximus

    Nápad áno, prevedenie nie.

  2. Avatar

    ide o návrh redizajnu od štúdia Grey London

pridaj komentár