Pokročilé technológie tlače do rúk umelcov a fotografov

Produktivita a kvalita. To sú asi najdôležitejšie premenné. Výnimkou nie je ani veľkoformátová tlač – aj tu platí, že maximálna produktivita a vysoká kvalita snímok sú zárukou spokojnosti.

A práve nový ploter od Canonu, ktorý sa aktuálne nachádza v inventári štúdia YURKOVICDESIGN vám túto spokojnosť hravo zabezpečí.

Unknown-1

Rýchlosť, úspornosť a vysoká odolnosť výtlačku

Zariadenie známe pod špecifikáciou iPF 9400 nielen dobre vyzerá (čo by ostatne bolo trochu málo), ale aj skvele funguje. Čo vlastne dokáže?

Jeho 12-farebná sada pigmentových atramentov LUCIA EX produkuje neuveriteľne rozsiahle farebné spektrum. Zároveň sú práve tieto atramenty veľmi odolné proti poškriabaniu a poskytujú plynulejšie prechody.

Multi-senzor, ktorý sa taktiež nachádza vo vybavení tlačiarne pomáha lepšie detekovať sýtosť farieb ako aj kompletnú kalibráciu. Tá je dokončená v priebehu 15 minút.

Bezokrajová tlač až do 60” (1524 mm) je s iPF 9400. A to až po koniec papiera.

Často sa stáva, že veci sa posielajú do tlače v čase, keď je cenná každá minúta. Určite preto oceníte aj dvakrát rýchlejšiu tlač v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Kompatibilita aj mimo značky

Pre ešte lepšiu všestrannosť, má iPF9400 konfiguračný nástroj, ktorý umožňuje využiť nielen existujúce Canon médiá, ale tiež média tretích strán – Hahnemühle, Ilford, Tecco.

Spomeňme ešte druhy papierov Canon. Takmer všetky v roliach od 17 po 60”

 • matné nenatierané papiere + CAD
 • matné natierané papiere + CAD
 • lesklé a pololesklé fotopapiere
 • nátlačkové (proofing) papiere
 • špeciálne papiere
 • canvas
 • fineartové papiere a baryty

Samozrejme nekončí sa to všetko iba samotnou tlačou. V rámci finalizácie produktu sa dá zabezpečiť aj:

 • rámovanie
 • kašírovanie
 • laminovanie
 • napínanie plátna na blind rám

Za kvalitou netreba chodiť ďaleko

Kombinácia technologických úspechov Canonu v oblasti veľkoformátovej pigmentovej tlače zaručuje, že  imagePROGRAF iPF9400 produkuje neskutočné výtlačky fotografií s veľmi dlhou životnosťou. Čo je však naozaj dôležité? Vedieť, kde môžete takúto kvalitu nájsť.

Unknown

Netreba chodiť ďaleko. Art director, fotograf a na slovo vzatý odborník na špičkovú veľkoplošnú tlač Vladimír Yurkovic je vaším človekom. Pretože všetky veľké a kvalitné fotografie sa tlačia v YURKOVICDESIGN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Trojúhelníkový obal Air Jordan (koncept)

V návaznosti na předchozí článek o krabicích na boty se dostáváme k dalšímu zajímavému konceptu. Tomislav Zvonaric navrhl tento úžasný…
pokračovanie článku

Pouze zdroj s normovaným světlem garantuje přesnost barev

Přestože obecně existuje povědomí o existenci normovaného osvětlení, praktické dopady jeho použití (či nepoužití) často podceňujeme. Na většině pracovišť již kalibrují monitory…
pokračovanie článku

Firemní názvy jsou jako spermie

Ten moment, kdy vám rodiče dali jméno, si jistě nepamatujete. Určitě ale počítáte s tím, že autorem jména vašeho dítěte budete/jste právě…