Pokročilé technológie tlače do rúk umelcov a fotografov

Produktivita a kvalita. To sú asi najdôležitejšie premenné. Výnimkou nie je ani veľkoformátová tlač – aj tu platí, že maximálna produktivita a vysoká kvalita snímok sú zárukou spokojnosti.

A práve nový ploter od Canonu, ktorý sa aktuálne nachádza v inventári štúdia YURKOVICDESIGN vám túto spokojnosť hravo zabezpečí.

Unknown-1

Rýchlosť, úspornosť a vysoká odolnosť výtlačku

Zariadenie známe pod špecifikáciou iPF 9400 nielen dobre vyzerá (čo by ostatne bolo trochu málo), ale aj skvele funguje. Čo vlastne dokáže?

Jeho 12-farebná sada pigmentových atramentov LUCIA EX produkuje neuveriteľne rozsiahle farebné spektrum. Zároveň sú práve tieto atramenty veľmi odolné proti poškriabaniu a poskytujú plynulejšie prechody.

Multi-senzor, ktorý sa taktiež nachádza vo vybavení tlačiarne pomáha lepšie detekovať sýtosť farieb ako aj kompletnú kalibráciu. Tá je dokončená v priebehu 15 minút.

Bezokrajová tlač až do 60” (1524 mm) je s iPF 9400. A to až po koniec papiera.

Často sa stáva, že veci sa posielajú do tlače v čase, keď je cenná každá minúta. Určite preto oceníte aj dvakrát rýchlejšiu tlač v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Kompatibilita aj mimo značky

Pre ešte lepšiu všestrannosť, má iPF9400 konfiguračný nástroj, ktorý umožňuje využiť nielen existujúce Canon médiá, ale tiež média tretích strán – Hahnemühle, Ilford, Tecco.

Spomeňme ešte druhy papierov Canon. Takmer všetky v roliach od 17 po 60”

 • matné nenatierané papiere + CAD
 • matné natierané papiere + CAD
 • lesklé a pololesklé fotopapiere
 • nátlačkové (proofing) papiere
 • špeciálne papiere
 • canvas
 • fineartové papiere a baryty

Samozrejme nekončí sa to všetko iba samotnou tlačou. V rámci finalizácie produktu sa dá zabezpečiť aj:

 • rámovanie
 • kašírovanie
 • laminovanie
 • napínanie plátna na blind rám

Za kvalitou netreba chodiť ďaleko

Kombinácia technologických úspechov Canonu v oblasti veľkoformátovej pigmentovej tlače zaručuje, že  imagePROGRAF iPF9400 produkuje neskutočné výtlačky fotografií s veľmi dlhou životnosťou. Čo je však naozaj dôležité? Vedieť, kde môžete takúto kvalitu nájsť.

Unknown

Netreba chodiť ďaleko. Art director, fotograf a na slovo vzatý odborník na špičkovú veľkoplošnú tlač Vladimír Yurkovic je vaším človekom. Pretože všetky veľké a kvalitné fotografie sa tlačia v YURKOVICDESIGN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Focus stacking

Makro fotografia je krásna vec. Umožňuje nám vnímať tvary a štruktúry tých najdrobnejších predmetov, pozrieť sa do tváre hmyzu…
pokračovanie článku

Stiahnite si mockupy najnovších zariadení Apple

Používate náhľady vašich dizajnov na displeji iPhonu, iPadu či Macu? Máme pre vás tip na set mockupov, ktoré obsahujú posledné generácie hardvéru od Apple.
pokračovanie článku

Postavte si vlastnú PANTONE knižnicu!

PANTONE netreba nijako zvlášť predstavovať. Svetový líder pokiaľ ide o farby, vzorkovníky a veci s nimi spojené, však inšpiruje aj v mnohých…