OpenBrand – kompletná identita na jednom mieste

Projekt, ktorý má zjednodušiť a zefektívniť prácu so zdrojmi pre reklamu a marketing. Hlavnou výhodou je odlišný prístup – OpenBrand sa zameriava na značku samotnú. Snaží sa vytvoriť plynulú a nadväznú spoluprácu všetkých zapojených. Nejde pritom len o nahrávanie a zdieľanie obrázkov, či PDFiek. Služba poskytuje priestor pre uskladnenie všetkých informácií, ktoré sa identity konkrétnej značky týkajú.

Všetko na jednom mieste

Väčšina podobne zameraných nástrojov, ktoré slúžia na zdieľanie a manažment projektov, sa zameriava na konkrétne súbory. Býva zvykom, že dizajnéri posielajú finálne návrhy v PDF súboroch. Pri tlači je však treba viac informácií, než len samotný dizajn. Potrebujete vedieť na aký papier a akou metódou sa má tlačiť, počet farieb, fonty, atď. Je užitočné, aby mali všetky zainteresované strany tieto údaje i súbory k dispozícii vždy, keď opätovne pracujú na určitom projekte.

Všetko je pritom centralizované v rámci jedného priestoru, ktorý je zabezpečený. Kedykoľvek má k veciam prístup každý, kto ich potrebuje. Informácie sú prehľadne štruktúrované s popisom funkcie určitého prvku v rámci identity a stratégie značky.

Niektorí ľudia využívajú ako alternatívu k bežným úložiskám mailovú komunikáciu. Môže sa však stať, že sa skôr či neskôr prestanú v tom množstve správ s rozdielnym a často nenadväzným obsahom orientovať. Naproti tomu, OpenBrand udržiava systém organizovaný a zlepšuje tak efektívnosť. Čas, ktorý by ste strávili hľadaním toho súboru či informácie, teraz môžete využiť na dôležitejšie veci.

home screen

Vzhľad home screen po prihlásení

 

Cesta ku klientovi…

…je naozaj jednoduchá. Všetky finálne dizajny (letáky, weby, vizitky, logá či tričká) sa ku zadávateľovi dostávajú dobre organizované a popísané. Na OpenBrand je totiž vaša práca prepojená zo všetkými potrebnými informáciami a špecifikami, ktoré je dobré poznať. Spolu so súbormi je možné poslať klientovi aj debrief info o vašom dizajne. Služba je bez dátového obmedzenia, môžete teda posielať veci v plnom rozlíšení (dokonca aj veľké 3D rendery). To sa cez mail veľmi nedá, nie?

Čo vaši klienti ocenia asi najviac je to, že celý projekt so všetkými zdrojmi a informáciami im príde v jednom balíku. Aj oni môžu nahrávať a upravovať obsah na OpenBrand a vylepšiť tak organizáciu zdrojov do budúcna.

K popisom guidelinov navyše možno priradiť zdrojové súbory a obrázky, ktoré s nimi priamo súvisia. Tento systém je pravidelne centrálne updatovaný a tak má vždy každý čerstvé info o tom, ako projekt práve vyzerá, resp. ako by mal vyzerať.

Kaviareň na rohu aj korporácia

OpenBrand poskytuje rovnaké možnosti pre spravovanie značky, či už ide o malý alebo veľký podnik. V minulosti využívali tzv. brand asset management predovšetkým veľké značky s množstvom pobočiek a divízií. Vďaka tomuto projektu je teraz možné, aby rovnakú systematickosť získala aj identita malých firiem.

logotype management

obrazovka pre manažment logotypu

 

Zabezpečenie

Priestor OpenBrandu funguje v rámci Amazon Web Services. Všetky dáta zdieľate iba s tými, ktorých pozvete, či im pošlete link. Na rozdiel o mailu, nad ktorým po odoslaní strácate kontrolu, všetky aktivity užívateľov na OpenBoard sú zaznamenané a môžu byť podrobne analyzované. Servery sú zálohované denne a vymazaný obsah je možné získať späť v rozpätí až jedného týždňa. Služba funguje na zabezpečenom pripojení SSL.

Openboard je dostupný vo viacerých úrovniach pre značky i dizajnérov. Plány pre značky sa pohybujú v cenovom rozpätí zadarmo – 189 dolárov mesačne.  V prípade dizajnérov sú na výber dva balíky, konkrétne Small Studio Package za 35 dolárov a objemnejší Active Agency Package za 235 dolárov. Klasicky platí – čím viac platíte, tým lepšie sa máte.

technical details

obrazovka pre technické špecifiká korporátnej identity

 

Podrobný prehľad cenovej ponuky nájdete tu: openbrand.com/pricing

 

Hlavné funkcie OpenBrandu

  • kompletné guideliny značky
  • spravovanie značky z jedného miesta
  • kontrola nad materiálom značky (vizitky, hlavičky a i.)
  • tipy pre spravovanie značky a budovanie identity
  • To-Do zoznamy
  • zdieľanie a spolupráca v rámci tímu
  • bez veľkostných limitov pre súbory

Zľava 20% na služby OpenBrand

Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavu 20% na služby OpenBrand.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť