Nové dresy slovenskej hokejovej reprezentácie so slovami štátnej hymny

Nedávno boli na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie predstavené nové dresy, ktoré pripravilo kreatívne oddelenie Nike. Poprvykrát si ich naši hokejisti oblečú pred zápasmi na olympijských hrách v Soči. Tie sa budú konať vo februári 2014 a po nich budú dresy „v službe“ ďalšie štyri roky. Niektorým sa to možno bude zdať i trošku málo – dresy totiž vyzerajú fakt dobre!

Oproti predošlým kúskom, ktoré pomáhali identifikovať hráčov nielen divákom ale aj samotným hokejistom, majú nové dresy oveľa jednoduchší dizajn. A to je len dobre. Namiesto vyšperkovaných, mnohoprvkových kombinácií, prináša najnovší dres prehľadný a pekný koncept.  Ten navyše pôsobí veľmi moderne.

Azda najzaujímavejším prvkom je slovenská hymna. Ako to súvisí s národným dresom? Na detailných záberoch z prezentácie novinky ste si možno už všimli pásiky, ktoré sú tvorené práve slovami našej hymny. Ide o nenápadnú, ale veľmi zaujímavú súčasť nového dresu. Tá spolu s triezvo rozmiestnenou trikolórou dotvára dojem vizuálne príťažlivého celku.

slovenske_narodni_dresy_2014_20

Detail dresu s textom národnej hymny Nad Tatrou sa blýska

Vydarený dizajn je navyše aj technicky funkčný. Pri výrobe dresov využila spoločnosť Nike najmodernejšie technológie. Nike Flywire zaisťuje lepšiu pevnosť, Dri-fit zase zabezpečuje odvod vlhkosti. Vďaka tvarovaným rukávom majú hráči na ľadovej ploche väčší rozsah pohybu. Obmedzené boli aj švy, vďaka čomu sa znížila celková hmotnosť. Výsledkom je ľahký a vzdušný dres.

Nové dresy sú šetrné i k prírode. Na výrobu jedného z nich sa totiž použije až sedemnásť PET fliaš, ktoré by inak skončili na skládke. Ročne je to takmer 100 miliónov fliaš. Celosvetovo :).

Na záver len jedno – tak čo, svetlý či tmavý?

Nove_hokejove_dresy7_Soci_hokej_ZOH_2014_foto_dna_1

Dres prichádza tradične v dvoch farebných variantoch

 

zdroj: hockeyslovakia.sk, šport.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Národní cena za studentský design 2022

Design Cabinet CZ společně s nadací SUTNAR – NADACÍRADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH vyhlašuje 32. ročník soutěže o Českou mezinárodní cenu za studentský design 2022 / The Czech International Student Design Award.
pokračovanie článku

Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

Na konci septembra sa uskutočnil tradičný svetový veľtrh obalovej techniky Labelexpo 2019 v Bruseli. Značka Konica Minolta na ňom…
pokračovanie článku

Twitter – logo za všetky drobné?

Niekedy život prináša zaujímavé paradoxy. Sociálna sieť, ktorá vznikla v roku 2006 a do roku 2012 zaznamenala vyše 500 miliónov…