Nové dresy slovenskej hokejovej reprezentácie so slovami štátnej hymny

5 0 800x533 - Nové dresy slovenskej hokejovej reprezentácie so slovami štátnej hymny

Nedávno boli na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie predstavené nové dresy, ktoré pripravilo kreatívne oddelenie Nike. Poprvykrát si ich naši hokejisti oblečú pred zápasmi na olympijských hrách v Soči. Tie sa budú konať vo februári 2014 a po nich budú dresy „v službe“ ďalšie štyri roky. Niektorým sa to možno bude zdať i trošku málo – dresy totiž vyzerajú fakt dobre!

Oproti predošlým kúskom, ktoré pomáhali identifikovať hráčov nielen divákom ale aj samotným hokejistom, majú nové dresy oveľa jednoduchší dizajn. A to je len dobre. Namiesto vyšperkovaných, mnohoprvkových kombinácií, prináša najnovší dres prehľadný a pekný koncept.  Ten navyše pôsobí veľmi moderne.

Azda najzaujímavejším prvkom je slovenská hymna. Ako to súvisí s národným dresom? Na detailných záberoch z prezentácie novinky ste si možno už všimli pásiky, ktoré sú tvorené práve slovami našej hymny. Ide o nenápadnú, ale veľmi zaujímavú súčasť nového dresu. Tá spolu s triezvo rozmiestnenou trikolórou dotvára dojem vizuálne príťažlivého celku.

slovenske narodni dresy 2014 20 - Nové dresy slovenskej hokejovej reprezentácie so slovami štátnej hymny

Detail dresu s textom národnej hymny Nad Tatrou sa blýska

Vydarený dizajn je navyše aj technicky funkčný. Pri výrobe dresov využila spoločnosť Nike najmodernejšie technológie. Nike Flywire zaisťuje lepšiu pevnosť, Dri-fit zase zabezpečuje odvod vlhkosti. Vďaka tvarovaným rukávom majú hráči na ľadovej ploche väčší rozsah pohybu. Obmedzené boli aj švy, vďaka čomu sa znížila celková hmotnosť. Výsledkom je ľahký a vzdušný dres.

Nové dresy sú šetrné i k prírode. Na výrobu jedného z nich sa totiž použije až sedemnásť PET fliaš, ktoré by inak skončili na skládke. Ročne je to takmer 100 miliónov fliaš. Celosvetovo :).

Na záver len jedno – tak čo, svetlý či tmavý?

Nove hokejove dresy7 Soci hokej ZOH 2014 foto dna 1 540x800 - Nové dresy slovenskej hokejovej reprezentácie so slovami štátnej hymny

Dres prichádza tradične v dvoch farebných variantoch

 

zdroj: hockeyslovakia.sk, šport.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
ffcf971d5bfa9dac684350b84060fedf 380x220 - Konference propojí DESIGN a MARKETING
pokračovanie článku

Konference propojí DESIGN a MARKETING

Už za necelý měsíc se ve zlínském Velkém kině setkají odborníci z oblasti marketingu a designu.  Návštěvníkům Konference, která bude…