Najkrajšia PET fľaša na svete je z Česka

Po nápaditý a zaujímavý dizajn netreba niekedy chodiť ďaleko. Na prestížnej svetovej súťaži World Beverage Innovation Awards nedávno ocenili český nápoj Fruttimo Aquila. Lepšie povedané, jeho fľašu.

Dizajn obalu získal ocenenie Najkrajšia PET fľaša na svete. Novinku z Karlových Varov už v lete tohto roku zaregistroval známy portál Packaging of the World. V centre jeho pozornosti nestojí nič iné, ako práve originálne obaly z celého sveta.

Odborná porota v rámci súťaže hodnotila množstvo kategórií spätých s nápojmi ako aj dizajnom ich obalov a podobne. Celkovo sa prihlásilo vyše 360 projektov zo 40 krajín.

aquila_lahev_01

Zisk prestížnej ceny samozrejme spoločnosť Karlovarské minerální vody, ktorá stojí za nápojom, veľmi potešil. A ako vznikol samotný dizajn?

Cieľom bolo vytvoriť tvar, ktorý by odkazoval na chuť a čerstvosť ovocia a zároveň navrhnúť obal, ktorý nielen dobre vyzerá ale je aj funkčný. Za finálnym návrhom stojí dizajnér Marek Mikovec, ktorý so značkou spolupracuje dlhodobo. Zdroj inšpirácie treba podľa neho hľadať v čerstvo nakrájanom ovocí, ktoré fľaša svojim tvarom symbolizuje. Ani jeden z fragmentov tvoriacich povrch PET obalu nie je rovnaký. V kombinácii s lomom svetla tak vznika jedinečný charakter.

Ako sa páči vám?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Likér Dr. Kramer má etikety od Pergamenu s poklonou dobovej reklame

Nová značka slovenského bylinného likéru, ktorý destiluje malá likérka v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, nesie meno po jednom z  povestných kúpeľných domov, z ktorých mnohé už zanikli. Dizajn obalov vás vráti do slávnych čias kúpeľného mesta.
pokračovanie článku

Bee Loop: obal, ktorý uzatvára kolobeh

Pohár, v ktorom sa nachádza med, je vyrobený z včelieho vosku a potvrdzuje, že zero waste obal môže byť vysoko estetickým objektom.
pokračovanie článku

Kde sú emócie, tam nie je žiadna diskusia. Spoznajte umenie argumentácie v online prednáške.

Lepší argument v hrsti ako dojmy na streche! Ako vyzerá umenie argumentácie a ako sa vyhnúť chybám v debate prezradí v stredu 2. februára v online prednáške odborník v tejto oblasti. Martin Schmidt priblíži svet kritického myslenia a ukáže, ako správne argumentovať. Návštevníci si budú môcť osvojiť mechanizmus vyjednávania, presvedčovania a zdôvodňovania, ktoré vynikajú logickou správnosťou, relevantnosťou a inšpiratívnosťou.