Najkrajšia PET fľaša na svete je z Česka

Po nápaditý a zaujímavý dizajn netreba niekedy chodiť ďaleko. Na prestížnej svetovej súťaži World Beverage Innovation Awards nedávno ocenili český nápoj Fruttimo Aquila. Lepšie povedané, jeho fľašu.

Dizajn obalu získal ocenenie Najkrajšia PET fľaša na svete. Novinku z Karlových Varov už v lete tohto roku zaregistroval známy portál Packaging of the World. V centre jeho pozornosti nestojí nič iné, ako práve originálne obaly z celého sveta.

Odborná porota v rámci súťaže hodnotila množstvo kategórií spätých s nápojmi ako aj dizajnom ich obalov a podobne. Celkovo sa prihlásilo vyše 360 projektov zo 40 krajín.

aquila_lahev_01

Zisk prestížnej ceny samozrejme spoločnosť Karlovarské minerální vody, ktorá stojí za nápojom, veľmi potešil. A ako vznikol samotný dizajn?

Cieľom bolo vytvoriť tvar, ktorý by odkazoval na chuť a čerstvosť ovocia a zároveň navrhnúť obal, ktorý nielen dobre vyzerá ale je aj funkčný. Za finálnym návrhom stojí dizajnér Marek Mikovec, ktorý so značkou spolupracuje dlhodobo. Zdroj inšpirácie treba podľa neho hľadať v čerstvo nakrájanom ovocí, ktoré fľaša svojim tvarom symbolizuje. Ani jeden z fragmentov tvoriacich povrch PET obalu nie je rovnaký. V kombinácii s lomom svetla tak vznika jedinečný charakter.

Ako sa páči vám?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Rozprávanie o dizajne a eko papieroch – online workshop Dve Lamy

Papier je súčasťou našich každodenných životov. Pri tvorbe značky zohráva dôležitú úlohu, pretože doň balíme produkty, posielame na ňom faktúry či poďakovania. Výber papiera je súčasť kreatívneho procesu a je dôležité naň myslieť už od začiatku.