LA Original – Los Angeles ako svetové mesto tvorivosti

LA Original je platforma, ktorá je prístupná všetkým kreatívcom v Los Angeles. Projekt sa zrodil nielen s úmyslom staviť na miestnych tvorcov, značky a aktívnych výrobcov, ale aj s cieľom získať peniaze na podporu tvorivých podnikateľov v najviac zanedbaných komunitách. Identitu projektu vytvorilo Štúdio 72andSunny s podporou Los Angeles, aby sa mesto dostalo na pozíciu svetového hlavného mesta tvorivosti.

LA Original ponúka priestor na prezentáciu organizácií a propagáciu produktov – akéhokoľvek druhu – ktoré sú navrhnuté či vyrobené lokálne. Tie sa majú stať súčasťou produktovej rady pod značkou LA. Táto platforma povzbudzuje ľudí k nákupu a využívaniu miestnych obchodov na podporu miestnej ekonomiky a zdôraznenie hrdosti, ktorú cíti ako obyvateľ, tak aj návštevník mesta. 100% získaných príjmov sa použije na podporu programov miestnych tvorivých podnikateľov.

Značka tiež dáva podnikateľskej komunite príležitosť prezentovať svoje značky pod hlavičkou “z Los Angeles”, čím získavajú jedinečnú trhovú hodnotu pre miestne spoločnosti. Je to skvelá príležitosť, pretože LA je národným výrobným centrom číslo jedna s viac ako 375 000 pracovnými miestami v tomto sektore.

Štúdio 72andSunny si uvedomuje, že Los Angeles nikdy nemalo oficiálny symbol, ktorý by odrážal jeho moderný duch. Návrh jeho nového loga bol preto plátnom pre kreativitu, ktoré ožíva, keď ho dotvoria ľudia, miesta a ďalšie veci, ktoré mesto definujú.

Vidíme, že každé logo je iné a zdá sa, že reprezentuje umelca a to, čo robí. Aj keď základ v podobe jednotnej typografie majú všetci rovnaký, ostatné prvky – ako farby tak aj ilustrácie – sú odlišné a jedinečné.

Nová dynamická značka Los Angeles predstavuje jedinečnú príležitosť na podporu kreativity v LA a vytvorenie priestoru, ktorý dáva ľuďom možnosť tvoriť a prezentovať sa.

zdroj: graffica.info

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Juice Drinkers

Juice Drinkers je místo vytvořené mladými a všemu otevřenými lidmi. Deset let servírují čerstvě vymačkané ovocné a zeleninové šťávy.
pokračovanie článku

Stiahnite si písmo Mogan

Dnes pre vás máme tip na pätkové písmo so zaujímavými detailmi. Jeho krivky evokujú dojem elegancie a hodia sa tak…