Jedno tmavé – odtieň 4975C!

Dnes niečo pre milovníkov piva. A pantonovníkov. Prinášame vám pohľad na obalový dizajn piva, ktoré je verné svojmu odtieňu.

Rozmach menších pivovarov a rastúci počet nadšencov, ktoré si pivo varia takpovediac doma na kolene – čisto metaforicky – priniesol so sebou aj viacero zaujímavých konceptov z oblasti packaging designu.

Autormi konkrétne tohto sú ľudia zo španielskej kreatívnej agentúry Txaber. Hlavnou myšlienkou pri tvorbe dizajnov bolo spojiť každý druh piva s príslušným odtieňom Pantone. Od svetlých po tie najtmavšie. Každá fľaška či plechovka má na stene aj textový údaj s presným označením použitej farby.

Pale_lager_604-C_hip_770_big Lager_pilsner_770 Wheat_golden_770 Dark_porter_770Stout_imperial_770

Ako písmo si tvorivý tím zvolil Hipstelveticu v bold reze. Vďaka tomu je to projekt čisto patriotický – autorom rodiny fontov je totiž takisto Španiel, typograf José Gomes. Písmo je dostupné na bezplatné stiahnutie, pre prípad, že vám padlo do oka. Skočte na autorov Behance, kde nájdete aj download.

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Maltos Beer

Maltos je název festivalu řemeslně vyráběného piva konajícím se v Los Altos de Jalisco. Toto pivo konkrétně vzniklo za…
pokračovanie článku

Kalendár ocenený cenou RedDot Award

Všetci vieme, aké dôležité a zároveň náročné je sledovanie rôznych projektov v čase. Platí to najmä pre väčšie firmy, ale…