Jan Charvát má nové písmo. Volá sa Rack a vy si ho môžete skúsiť bezplatne

Písmo s výrazne svojským vzhľadom ponúka dva sety znakov, emoji a zábavné alternatívy.

Podľa slov Jana Charváta vznikol Rack jeden večer pred spaním. Výsledok prezentuje najnovšie schopnosti a znalosti autora. Práca na písme Jana bavila a vidno to na jednotlivých líniách aj znakoch ako takých. Za najťažší aspekt práce na Racku považuje jeho autor hľadanie tej správnej kombinácie znakov pre lowercase a uppercase sety.

To, čo však uvidíte vo finálnej verzii je iba zlomok tvarov, ktoré skončili v rámci tvorivého procesu v koši. Boli príliš komplikované, príliš jednoduché. Príliš… čudné.

Písmo Rack je unicase ale obsahuje v sebe 2 odlišné abecedy, ktoré ponúkajú Latin Extended set znakov. Veľké a malé písmená, ktoré sa odlišujú v tvaroch a ťahoch, môžete ľubovoľne kombinovať.

Súčasťou písma sú aj emoji, v rámci ktorých nájdete kartové symboly, kôpku exkrementov, peniaze či oči. Zaujímavosťou je, že pri niektorých emoji môžete cez štylistické sety zmeniť smer, ktorým sa pozerajú.

Viac o Racku si môžete pozrieť na webe Jana Charváta alebo na Behance, kde nájdete aj kompletnú ponuku jeho písiem. Písmo je dostupné za sumu, ktorú sa podľa vás zaň patrí zaplatiť.

zdroj: Renegade Fonts

Ďalšie diely seriálu


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Prvý (veľký) update pre InDesign CC

Po uvedení služby Creative Cloud v máji tohto roku, bola jednou z kľúčových výhod novej platformy synchronizovanosť. Možnosť mať prakticky…
pokračovanie článku

2017 Creative Design Bundle so zľavou 91%!

Portál Creative Bloq dal dohromady rozsiahlu kolekciu dizajnových assetov, ktoré sa môžu hodiť v novom roku 2017. Pozrite sa,…
pokračovanie článku

Font dňa – Newslab

zľava 50% do 26. apríla, od 0€