Google s veľkým X – takto vyzerá nové logo

Po tom, čo Microsoft prišiel s redizajnom svojho prehliadača, neostalo dlho ticho. Najnovšie sa objavilo nové logo od Google. A nie hocijaké. Rebranding sa týka tak trochu tajného projektu Google X, kde spoločnosť realizuje svoj výskum.

Nové logo prichádza z Google in-house štúdia Alphabet. X je okrem hlavného symbolu, ktorý je prakticky jediným prvkom nového vzhľadu, aj názov zariadenia, kde Google testuje a experimentuje s futuristickými technológiami ako Google Glass, bezpilotné autá či drony.

googleX

Staré verzus nové

Práve veľké X, ktoré znie vcelku tajomne, tvorí dominantný prvkok redizajnu loga. Takéto riešenie je dôsledkom snahy o výraznejšie oddelenie laboratória X a Google ako takého. Aspoň v zmysle brandingu.

Čo si myslíte vy? Je takáto zmena, resp. vôbec logo pre “tajné” laboratórium ako také vôbec potrebné?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Penguin a Random House pod spoločnou vlajkou

Dve z najväčších sietí svetových vydavateľstiev – Penguin a Random House – sa spojili. Ruka v ruke s týmto krokom prichádza aj…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Chloe

V některých kulturách je černá kočka přecházející přes něčí cestu považována za předzvěst smůly nebo dokonce velkého neštěstí. Jiní věří, že je to znamení štěstí a prosperity.