Google predstavil nové logá pre svoje apky

Suita Workspace tak dostala nový, jednotný vizuál, ktorý je však možno až príliš jednotný.

Aplikácie, ktoré boli v minulosti súčasťou takzvanej Gsuite prechádzajú pod nový brand Google Worskpace. Súčasťou rebrandingu je aj redizajn loga pre každú z apiek. Nové logo tak dostal aj Gmail, ktorého obálka teraz v novej štylizácii vyjadruje iniciálu M a je tvorená z farieb značky. Redizajn takisto zdôrazňuje flat estetiku, ktorú vidno aj v ostatných symboloch.

Nové logo pre Gmail

Mailový klient od Google je súčasťou spomínaneho nového brandu, od ktorého si platforma sľubuje väčšiu prepojenosť a flexibilitu. Nástroje ako Drive, CalendarMeet takisto prešli redizajnom, ktorý spája jednotný princíp. Jednotlivé ikony sú tvorené farebnými plochami v brandových odtieňoch, tak ako je to v prípade Gmail loga.

A práve táto uniformita, ktorú nový dizajn prináša, môže byť problémom v reálnom používaní. Stačí si predstaviť situáciu, kedy máte uprostred práce kliknúť na ikonku konkrétneho nástoja, ktorý potrebujete. Bez dlhého sústredenia a premýšľania. Farba je pri logách dôležitým faktorom pre odlišovanie – najmä ak ide o identitu, ktorá má viac úrovní a v rámci nich niekoľko rovnocenných subjektov.

Logá Google nástrojov: staré vs. nové

Ďalšou vecou je silueta loga, ktorá pomáha človeku identifkovať, na akú značku / produkt sa pozerá. V prípade Workspace nástrojov ide o tvary zložené z rôzneho počtu farebných plôch, ktoré vytvárajú daný symbol – trojuholník pre Drive, dokument pre Docs a pod. Štylizácia je však v prípade tohto dizajnu silnejšia ako samotný tvar, vďaka čomu viac vnímate fragmenty, než celok. Nehovoriac o podobnom tvare viacerých z nich či o malej veľkosti, v ktorej sa s logami budú ľudia stretávať najčastejšie. Schopnosť odlíšiť ich nebude samozrejmá.

Rozoznať Drive od Docs nemusí byť v reálnom kontexte a podobnej veľkosti jednoduché

zdroj: Google

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tlačený Egreš? Nech sa páči!

Magazínom z lokálneho prostredia, zdá sa, doba praje. Zaujímavé čítanie sprevádzané podmanivými ilustráciami či fotografiami ponúka napríklad Pyré, ktoré…
pokračovanie článku

Nápaditý koncept obalů mléčných výrobků MILKME

Plastovým obalům už snad odzvonilo, přesto nás nadchnul tento výrazný a nápaditý koncept. Cílem bylo vytvořit název, vizuální koncepci a jedinečný obal mléčných výrobků.
pokračovanie článku

Ubisoft predstavil nové logo

Herná spoločnosť prichádza s aktualizáciou svojou vizuálnej identity. Dojmy sú však rozpačité.