Google a Microsoft – podobnosť čisto náhodná

Sú či nie sú rovnaké? To je otázka, ktorú si viacerí kládli v súvislosti s očividnou podobnosťou farebnej palety lôg dvoch veľkých spoločností.

Spávať to nedalo ani týmu, ktorý stojí za projektom Color Hunt, o ktorom sme písali dávnejšie v súvislosti s vyhľadávaním pekných paliet.

Podľa analýzy portálu zdieľajú Google a Microsoft rovnakú žltú. Rozdiel je v saturácii, ktorá je pri druhom menovanom vyššia. Ako jeden z možných dôvodov zaznel fakt, že podľa Material Design Colors majú farby populárneho prehliadača odrážať realitu, kým Microsoft je viac spätý s digitálnym svetom.

1 2

Navyše sa zdá, že spojenie modrej, žltej, zelenej a červenej je vcelku rozšíené. Výraznými príkladmi môžu byť napríklad identity značiek ako eBay či Apple.

ebay-reveals-new-company-logo-7cfa25d9f94

 

zdroj: designtaxi.com

colorhunt.co

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Penguin a Random House pod spoločnou vlajkou

Dve z najväčších sietí svetových vydavateľstiev – Penguin a Random House – sa spojili. Ruka v ruke s týmto krokom prichádza aj…
pokračovanie článku

Farbológia l.

Interaktívny workshop s praktickým tréningom využitia farebnej psychológie vo vašej vizuálnej komunikácii. 28. máj,  17:00 – 20:00 Connect Coworking, CVERNOVKA, Páričkova…