Festival Fest Anča oslavuje svoje okrúhle narodeniny hviezdnym obsadením

Na Medzinárodnom festivale animácie Fest Anča sa predstavia v dňoch 30. 6. – 1. 7. v rámci programu Game Days hviezdy nezávislej hernej scény. Zvučné mená, vychádzajúce talenty, ale aj svetoznáme kreatívne dielne sa prídu podeliť o svoje skúsenosti s tvorbou digitálnych hier, ktoré si v jedinečných priestoroch Novej synagógy návštevníci budú môcť aj vyskúšať.

Game Days privítajú Davida Fernandeza Huerta, výtvarného riaditeľa ustwo games, drobného kreatívneho štúdia, zodpovedného za celosvetový fenomén Monument Valley. Dlhoročný fanúšik festivalu Jaromír Plachý z Amanita Design vás pošle do kolien so sériou humorných skečov z jeho chystanej malej-veľkej hry Chuchel.

Osobne budete môcť stretnúť aj Dana Da Rochu, tvorcu úspešnej logickej hry Q.U.B.E., Marka Backlera, ktorý na svojom naratívnom dobrodružstve Lost Words spolupracuje s autorkou Rhianna Pratchett, či dvojicu umelcov Matthewa Warshawa a Eliotta Johnsona, ktorí vo vizuálne strhujúcom debute A Light in Chorus využívajú ako stavebný kameň iba časticové efekty.

Nemeckú nezávislú scénu budú reprezentovať Marek Plichta zo Spaces of Play. Nechá vás blúdiť vo fantastickom svete Future Unfolding. Rebekka Niederlander vás zas prevedie depresívno-prekrásnym dnom oceána vo FAR: Lone Sails. Ťažko skúšané priateľstvo je motívom oceneného projektu My Memory of Us z Poľska a o tom, že viesť vojnu môžete aj na šesťstennej kocke, vás presvedčí študent architektúry Miro Straka s globálnym hitom Euclidean Lands.

Návštevníci Game Days si navyše budú môcť pozrieť v retrospektíve ťažký osud hry Pillars of Eternity vo filme The Road to Eternity a v časozbernom dokumente A New Game Aleša Brunclíka zakúsia tvrdý chlebíček tvorby hier v domácich podmienkach. O tom, že to ide, keď sa chce, bude rozprávať Lucia Šicková, ktorá sa venuje programu Skill Drill pripravujúceho mladých tvorcov na dráhu herného vývojára.

O hrách sa nebude iba hovoriť, ale mnohé z nich si budete môcť nerušene vyskúšať na počítačoch v hernej zóne. Program Game Days obohatí rýchlo tvorba hier game jam, prezentácia mladých talentov Pitching Session, polnočné hranie a výstava hier z 80. rokov organizovaná v spolupráci so Slovenským múzeom dizajnu.

Vstupenky na Fest Anča Game Days si môžete zakúpiť za 15 EUR na stránke festivalu festanca.sk alebo priamo na mieste.

Program a bližšie detaily o hosťoch či prezentovaných hrách v hrateľnej podobe budeme postupne zverejňovať na už spomínanej stránke festivalu, ako aj na Facebooku a Twitteri.

Fest Anča Game Days sú́ organizované v spolupráci s neziskovou organizáciou združujúcou tvorcov digitálnych hier na Slovensku SGDA (Slovak Game Developers Association) a najčítanejším slovenským portálom venujúcim sa hrám Sector.sk. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

www.festanca.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

InDesign tutorial 08: GREP 08 Multifind/Change

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly: Galva

Obalový dizajn pre víno, ktoré vzniklo ako rodinný projekt, stavia na minimalizmus.
pokračovanie článku

Koncept vizuálnej identity pre Sereď

Projekt dizajnéra Richarda Sokola, ktorý začal ako maturitná práca, sa neskôr transformoval do osobného projektu, ktorý prináša nový pohľad na identitu mesta a kladie otázku: "Poznáš naše mesto?".
pokračovanie článku

Idiot – nový animák zo Slovenska

Dnes by sme vám radi predstavili nový slovenský animovaný film. Jeho témou je altruizmus, čí presnejšie jeho nepochopenie.