El Capitan vs Enfocus Pitstop Pro 13

Apple koncom Septembra vydal najnovší OS X s názvom El Capitan, a tak prišiel čas aktualizovať. Pitstop od firmy Encofus nepatrí medzi tie “bežné “ programy, a preto je dobré pred aktualizáciou vedieť či je to bezpečné pre našu budúcu prácu alebo nie. Ďalšia možnosť (aj tá moja) je proste pozabudnúť nato že sa nejedná o samozrejmosť a pustiť sa ihneď po vydaní najnovšej verzie do aktualizácie.

Je dobré vedieť že Enfocus sa ihneď vyjadril na svojej stránke ku kompatibilite Pitstopu. Stanovisko že “Pitstop Pro momentálne nie je oficiálne podporovaný najnovším OS X” nepoteší. Podľa webu ale vyjde koncom Októbra aktualizácia s oficiálnou podporou OS X El Capitan. Ja môžem potvrdiť, že Pitstop plnohodnotne funguje aj bez záruky spoločnosti a nepostrehol som zatiaľ žiadne nedostatky či nefunkčné prvky pluginu.

Na záver teda teda môžem potvrdiť funkčnosť Pitstopu pod najnovším OS X, i keď zatiaľ  “neoficiálne “ a aktualizácia bude dostupná do teraz v neupresnenom dátume na konci Októbra.

Viac informácií a presný dátum aktuálizácie na www.enfocus.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Profi retuš v timelapse videách

Dnes vám ponúkame video, ktoré ukazuje ako vyzerá retušovanie obyčajnej fotografie do podoby obálky pre titulku časopisu.
pokračovanie článku

Power Styles pre InDesign

Jeden z najobľúbenejších pluginov z Blatner Tools suite, Power Styles, je teraz možné získať aj ako samostatný software. Tento doplnok…