Ekoplagát ´17

Do 10. apríla máte možnosť prihlásiť svoj prácu na súťažnú prehliadku plagátov s tematikou ochrany prírody a životného prostredia Ekoplagát. Medzinárodne podujatie, organizované každé tri roky v Žiline, oslávi na budúci rok už 40 rokov od prvého ročníka.

Poslaním a cieľom prehliadky je predstaviť, konfrontovať a podnecovať v medzinárodnom meradle plagátovú tvorbu zameranú na ochranu prírody a životného prostredia, rozširovať poznanie a zvyšovať aktivitu spoločnosti pri riešení úloh v tejto oblasti, napomáhať pri výchove k ekologickému mysleniu a etike. Trienále Ekoplagát zároveň podporuje ideový a umelecký rozvoj súčasnej užitej grafiky.

Ekoplagát ’17 je otvorený pre profesionálnych dizajnérov, výtvarníkov, kolektívy autorov, agentúry, environmentálne organizácie a inštitúcie a študentov umeleckých škôl z celého sveta. Študenti umeleckých škôl sa môžu zúčastniť aj ateliérovými prácami. Každý účastník môže zaslať najviac štyri plagáty, ktoré boli vytvorené v  rokoch 2014 – 2016.

Viac informácií ako aj prihlášku nájdete na stránke hlavného usporiadateľa Správa NP Malá Fatra.

Víťazné plagáty z posledného 13. ročníka si môžete pozrieť aj u nás.

Zdroj: www.npmalafatra.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Barkyn Dogs

Barkyn Dogs je vše, co potřebujete k tomu, aby byl váš pes šťastný, a hlavně vše na jednom místě. Je…
pokračovanie článku

Rozprávanie o dizajne a papieroch II. – online workshop Dve Lamy

Papier nie je ani zďaleka mŕtvy. Z čoho sa vyrába, čo všetko sa doň pridáva a ako môže byť aj práca s papiermi ekologická? Zháňate papier pre obal svojho produktu a nechcete ísť len do klasického bieleho natieraného?