Ekoplagát ´17

Do 10. apríla máte možnosť prihlásiť svoj prácu na súťažnú prehliadku plagátov s tematikou ochrany prírody a životného prostredia Ekoplagát. Medzinárodne podujatie, organizované každé tri roky v Žiline, oslávi na budúci rok už 40 rokov od prvého ročníka.

Poslaním a cieľom prehliadky je predstaviť, konfrontovať a podnecovať v medzinárodnom meradle plagátovú tvorbu zameranú na ochranu prírody a životného prostredia, rozširovať poznanie a zvyšovať aktivitu spoločnosti pri riešení úloh v tejto oblasti, napomáhať pri výchove k ekologickému mysleniu a etike. Trienále Ekoplagát zároveň podporuje ideový a umelecký rozvoj súčasnej užitej grafiky.

Ekoplagát ’17 je otvorený pre profesionálnych dizajnérov, výtvarníkov, kolektívy autorov, agentúry, environmentálne organizácie a inštitúcie a študentov umeleckých škôl z celého sveta. Študenti umeleckých škôl sa môžu zúčastniť aj ateliérovými prácami. Každý účastník môže zaslať najviac štyri plagáty, ktoré boli vytvorené v  rokoch 2014 – 2016.

Viac informácií ako aj prihlášku nájdete na stránke hlavného usporiadateľa Správa NP Malá Fatra.

Víťazné plagáty z posledného 13. ročníka si môžete pozrieť aj u nás.

Zdroj: www.npmalafatra.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Kúpele Grössling ožívajú s novým písmom

Mestské kúpele v Bratislave čaká rekonštrukcia v rámci nového projektu. Súčasťou jeho tváre sa stala aj dvojica písiem Ondrej Jóba.
pokračovanie článku

Loupedeck – nová éra foto postprodukcie?

Upravovanie fotografií môže byť celkom prácny a zdĺhavý proces. Čo by ste povedali na zariadenie, ktoré by postprodukčné práce…
pokračovanie článku

Intenzívny Workshop Kaligrafie IV.

Intenzívny kurz kaligrafie je zameraný na praktické zvládnutie kaligrafie zrezaným pierkom (broadnib). Naučíte sa konštrukciu jednotlivých znakov a tvorbu…