Droždie Vivo má nový dizajn od štúdia Dve Lamy

Svietiaca žltá či matný povrch. Aj v tom je Vivo iné ako bežné droždie

Nie je všetko zlato čo sa leskne

Spolupráca na redizajne balenia pekárskeho droždia sa začala ešte v roku 2017. Vivo vtedy oslovilo Dve Lamy s víziou modernizácie starého loga aj obalu. Podobu nového balenia vnímali klient aj dizajnéri od začiatku rovnako. Nové Vivo malo komunikovať tradíciu a pekárske recepty a zároveň pôsobiť aktuálne a súčasne. Bolo preto dôležité nájsť ten správny pomer medzi čistým a minimalistickým prístupom, ktorý je štúdiu blízky a obalom, ktorý osloví aj širšie publikum.

Pri pohľade na iné značky na trhu bola jasná jedna vec – namiesto klasickej lesklej fólie nahradiť obal matnejším materiálom. Výsledok prináša dva benefity. Pôsobí príjemnejšie, viac domácky a zároveň spoľahlivo už na prvý pohľad či dotyk odlíši produkt od konkurencie.

Obal, ktorý sa nestratí

Ručne písané logo, ktoré odteraz nájdete na nových obaloch, bolo postupne prekresľované a upravované pre čo najlepšiu čitateľnosť. Najmä kvôli rozmerom samotného produktu. Ten z regálov svieti aj vďaka novej žiarivo žltej.

Pod logom si môžete všimnúť aj hravý detail – ručne písaný recept na domáce buchty. Ten však s ohľadom na veľkosť obalu slúži iba ako dekorácia. Dve Lamy však veria, že veľa starých mám poradí ich vlastný recept. :)

Návrhy boli priebežne porovnávané s obalmi konkurencie a prešli si aj testovaním v rámci focus group. To ukázalo, že dizajn ide dobrým smerom a pomohlo vyladiť aj posledné detaily. Na obale vďaka tomu pribudli aj dôležité informácie, že ide o vegánsky výrobok bez lepku či laktózy.

Okrem obalu na samotné kocky droždia navrhli dizajnéri aj prepravný box, v ktorom je zaroveň Vivo vystavené v obchodoch. V súlade s konceptom tradícií imituje krabica drevený materiál.

www.dvelamy.sk | www.instagram.com/dvelamy/

zdroj: Dve Lamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Digitálna tlač rýchlo a kvalitne

Skúsenosti s malonákladovou tlačou sú rôzne. Väčšinou je to však o zdĺhavej komunikácii a nie vždy spokojným zákazníkom na konci. Maily…