Po Photoshope prinášame info aj o novinkách v ďalšom programe z dielne Adobe. Tentoraz si môžete prečítať, akými zmenami a vylepšeniami prešiel InDesign.
Integrácia Typekitu
Odteraz viete rýchlo a jednoducho prehliadať objemnú knižnicu Typekit desktop fontov a to priamo z InDesign menu pre písma. Vďaka službe Creative Cloud tak môžete počítať s viac ako sedemsto fontami, z ktorých si možno vybrať. Určite teda nájdete také, ktoré využijete vo svojich projektoch.
Chýbajúce fonty
Adobe vyriešilo i tento problém, ktorý vás pravdepodobne strašil zakaždým, keď ste zbadali chybové hlásenie o chýbajúcich písmach. Ako ste si mohli prečítať vyššie, práve cez integráciu s Creative Cloudom, sú Typekit písma vyhľadávané automaticky. Ak sa teda aj nejaké nevyskytuje priamo u vás, program si s tým hravo poradí.
Vyhľadávanie a filtrovanie fontov
Stačí zadať akúkoľvek časť z názvu písma alebo bližšiu charakteristiku jeho rezu (napr. bold, semicondensed či italic). Systém vám následne ponúkne výlučne tie výsledky, ktoré spĺňajú vami zvolené kritériá. Samozrejme, môžete tiež využiť filtrovanie pre hľadanie Typekit fontov. Viac vám o nových možnostiach písiem v InDesign CC povie video:
Jednoduchšie hyperlinky
Tvorba a spravovanie prepojení je opäť v InDesign CC o čosi jednoduchšia, intuitívnejšia a rýchlejšia – vylepšený panel vám pomôže pri správe a úpravách ich názvov. Automatické priraďovanie štýlov zase zabezpečuje bezproblémové sledovanie každého hyperlinku vo vytvorenom layoute.
Vylepšenia elektronického publikovania
Chýba vám interaktívnosť vašich elektronických kníh? Určite vás potom poteší táto nová funkcia. S ňou môžete vybaviť svoje e-publikácie interaktívnymi poznámkami pod čiarou. Tie sa zobrazujú počas čítania strany, v súlade s kontextom, po klepnutí. Čitateľ tak môže prijímať ďalšie poznatky bez toho, aby bol pri čítaní hlavného textu výraznejšie vyrušený.
Okrem vyššie spomínaných noviniek má aktuálna verzia InDesignu ponúknuť vylepšené možnosti pre narábanie s textom pri exporte. V praxi to má znamenať presnejšie farby textu, tabuľky, či štýly. Rovnako by malo byť jednoduchšie prideľovať tagy objektom, či vykonávať úpravy v CSS.
zdroj: creativebloq.com