CESCG’23: EXPO – ACADEMY – SEMINAR

V piatok 28. apríla sa na Smolenickom zámku začne už 27. ročník medzinárodnej konferencie študentov a profesionálov v oblasti visual computing pod názvom CESCG.

Zameraný je na počítačovú grafiku, videnie, rozšírenú realitu a výpočtovú geometriu. Hneď prvý deň sa uskutoční interaktívna výstava CESCG’23 EXPO. Inovatívne firmy z Čiech, Rakúska a Slovenska sa podelia o svoje skúsenosti a predstavia inšpiratívne produkty. EXPO ponúka jedinečnú možnosť stretnúť najlepších profesionálov v odbore a naučiť sa mnoho nového. Na EXPO je bezplatný vstup pre všetkých účastníkov, treba sa však registrovať na stránke Tickets | CESCG a registrácia je možná aj v deň konania. Náhľad do predchádzajúcich ročníkov CESCG EXPO, ktorý sa (kvôli pandemickým obmedzeniam) naposledy uskutočnil v roku 2019, ponúka náš Youtube kanál.

Počas víkendu sa v dňoch 29. – 30.4 opäť uskutoční aj novinka CESCG’23 ACADEMY, ktorá tento rok ponúka výnimočne zaujímavú sériu workshopov a tutoriálov:
Vulkan (Johannes Unterguggenberger): Celý deň tipov, trikov a programovania s novým štandardom graphics API,
WebGPU (Žigo Lesar, Lucas Melo a Lukáš Herzberger): Celodenné programovanie a experimentovanie s nástupcom WebGL,
Designing Thinky Games (Ján Tóth): Celý deň o dizajne logických hier a Puzzlescripte,
Making Music with Math and Code (Petr Mindek a Martin Ilčík): Doobedné hranie s modulárnymi syntetizátormi a algoritmická kompozícia hudby,
NeRF (Torsten Sattler): Úvod do neural radiance fields – najrýchlejšie sa vyvíjajúcej výskumnej oblasti vo vizuálnych výpočtoch.

Akadémia je spoplatnená sumou 20€ /deň a je potrebné sa zaregistrovať v časti Tickets | CESCG. V prípade záujmu je aj možnosť stravy/ubytovania počas konania konferencie priamo na Smolenickom zámku.

Zvyšné dva dni 1. – 2.5 sa zavŕši vedecký program seminára. Najlepší študenti počítačovej grafiky a videnia z univerzít z rozličných kútov Európy budú prezentovať svoj výskum a zdokonaľovať si prezentačné a publikačné schopnosti. Študentom bude prednášať aj pozvaný hosť zo zahraničia: profesor Torsten Sattler, ktorý pôsobí na ČVUT v Prahe a vo svojom výskume sa venuje vizuálnej lokalizácií zo špeciálnym dôrazom na zachovanie súkromia a vizuálnu bezpečnosť.

CESCG je skratka pre Central European Seminar on Computer Graphics. Pre účastníkov predstavuje prvý krok na medzinárodnom vedeckom poli. Zároveň sa snaží motivovať ich pre vedeckú kariéru a prispieť tak k rozvoju výskumu a výuky počítačovej grafiky v strednej Európe. Vedecký program zastrešujú: Slovenská akadémia vied, Univerzita Komenského, Slovenská technická univerzita a Viedenská technická univerzita v spolupráci s ďalšími univerzitami. EXPO, Akadémia a študentský seminár tvoria už niekoľko rokov vzájomne sa dopĺňajúcu trojicu, ktorá spoločne vytvára hlboké zážitky, znalosti a skúsenosti pre (nielen) študentov visual computingu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť