1 remove tattoo in photoshop 580x326 - Tutorial – Ako odstrániť tetovanie v PS

Tutorial – Ako odstrániť tetovanie v PS

Niekedy sa vyskytnú situácie, kedy je potrebné tetovanie zamaskovať, aj keby bolo akokoľvek pekné. Užitočný videonávod vám poradí, ako ho vyretušovať pomocou Photoshopu. pokračovanie článku

header 580x367 - Creative Cloud - Klávesové skratky v kocke

Creative Cloud – Klávesové skratky v kocke

Photoshop, Illustrator či Indesign. Výkonné nástroje, ktoré toho veľa dokážu. Treba však vedieť ako na to. Prinášame vám preto ťaháky pre túto trojicu programov, z ktorých možno niektorý využívate každý deň. pokračovanie článku

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b 580x327 - Photoshop návod – Cinematic Color Grading

Photoshop návod – Cinematic Color Grading

Ak ste niekedy chceli skúsiť farebný grading, aký poznáte napríklad z filmov, teraz môžete. Postup, ktorý je často podrobne rozoberaný v rámci before and after videí k filmu, je totiž hlavnou témou tutorialu od Photoshop odborníka Jesúsa Ramireza. Čítajte ďalej a zistite,  ako dodať fotkám ten správny filmový vzhľad. pokračovanie článku

adobe photoshop klavesove skratky 580x354 - Užitočné skratky vo Photoshope I.

Užitočné skratky vo Photoshope I.

Keď intenzívne pracujete na nejakom projekte s tuhým deadlineom, každá pomoc je dobrá. Napríklad tá v podobe skratiek vo Photoshope. Dnes vám prinášame rozsiahly prehľad vychytávok, ktoré zrýchlia vaše pracovné tempo lepšie, než account za prešľapujúci za operadlom vášho kresla. Juniorom sa určite zídu a skúšenejší možno tiež objavia jednu či dve, ktoré nepoznali.

pokračovanie článku

13 final 580x317 - Deformačná mapa

Deformačná mapa

Filter Displace, ukrytý vo Photoshope medzi sadou filtrov Distort ponúka vcelku jednoduchý, no pritom veľmi efektný a realistický spôsob namapovania objektu na nerovný povrch tak, aby objekt kopíroval nerovnosti podkladu. Typickým príkladom môže byť simulácia tlače motívu na zvlnenej látke trička alebo texty či obrázky na hárku pokrčeného papiera. Aplikácia filtra na želaný motív v kombinácii s nástrojmi prelínania vrstiev môže byť cestou k naozaj veľmi realisticky pôsobiacemu výsledku.

pokračovanie článku

Facebook Profile 580x410 - Social Kit – dizajn pre sociálne siete jednoduchšie

Social Kit – dizajn pre sociálne siete jednoduchšie

Sociálne siete sa dostávajú čoraz viac do popredia a využíva ich takmer každý. Kto z nás nemá účet na Twitteri, Facebooku, LinkedIne či Instagrame? Málokto. Je preto pochopiteľné, že sa aj navrhovanie grafiky pre túto oblasť stalo prakticky bežnou súčasťou práce grafického dizajnéra. Prečítajte si o nástroji, ktorý vám môže prácu na podobných projektoch uľahčiť.

pokračovanie článku

cover 1 580x267 - Adobe odovzdáva svoje KnowHow – ponuka bezplatných tutoriálov

Adobe odovzdáva svoje KnowHow – ponuka bezplatných tutoriálov

Nástroje vytvorené spoločnosťou Adobe patria vo svojej oblasti k zaužívanému štandardu. Sú využívané po celom svete dennodenne. Zoznámiť sa s ich programami je práve teraz ešte jednoduchšie. Vďaka bezplatne dostupným tutoriálom. Adobe totiž sprístupnilo časť obsahu svojej novej webstránky KnowHow.

pokračovanie článku

Tvorba palety z fotografie cover - Tvorba palety z fotografie

Tvorba palety z fotografie

Ruku na srdce – kto z grafikov si aspoň raz nelámal hlavu nad tým, akú farbu použiť na letáku, inzercii či brožúre na vyfarbenie doplnkových prvkov layoutu? Zvoliť adekvátne farby pri spracúvaní tlačoviny je kľúčové. Mne často výdatne pomáha adobácka webová miešačka kuler, ktorá má svoju roletku aj priamo v InDesigne alebo Illustratore, no občas sa hodí vytvoriť si vlastnú paletu. Pokiaľ je súčasťou práve vytváraného layoutu fotografia, nie je o čom premýšľať. Vycucnutie kľúčových odtieňov z fotky je otázkou pár minút a obrovskou výhodou je, že vo Photoshope takto vytvorenú paletu môžete uložiť do výmenného adobáckeho formátu ase a v ľubovoľnom programe z Adobe balíka načítať. Postup je naozaj jednoduchý:

pokračovanie článku

cover5 580x316 - Veľký update pre Photoshop CC – Generator

Veľký update pre Photoshop CC – Generator

Keď Creative Cloud v júni prišiel, bol prelomový najmä v tom, čo ponúkal svojim užívateľom. Prepojenie jednotlivých súčastí platformy ako aj neustály príliv nových funkcií a doplnkov. Určite to znie lepšie, než čakať rok čo rok na ďalšiu verziu programu označenú novým poradovým číslom. Doteraz sa môže zdať, že Adobe slovo dodržalo. Ohlásené boli novinky pre Muse, Edge suite aj veľký update pre Dreamweaver, či nová funkcionalita pre InDesign. Čo však niečo ohľadom pýchy spoločnosti – Photoshopu?

pokračovanie článku

Subsription Extension1 580x354 - Browse&Try Fonts – vyhľadávajte písma priamo cez dizajn softvér

Browse&Try Fonts – vyhľadávajte písma priamo cez dizajn softvér

Portál Fonts.com, prináša bezplatné rozšírenie, ktoré vám umožní nájsť pekné písma jednoducho a rýchlo. Vyhľadávať totiž môžete hneď v rámci programu, v ktorom máte otvorený svoj projekt.

pokračovanie článku