Prispejte Vašou obľúbenou „hláškou“

Prispejte Vašou obľúbenou „hláškou“ do diskusie pod článkom.

56 comments
 1. Chtěli bychom to mít čisté a přehledné, moderní grafiku. Váš návrh se nám líbí, ale je tam moc prázdného místa. Zvětšete logo a ještě vám dodáme texty a foto, abychom to zaplnili…

 2. podla mna zatial vrchol od klienta (podotýkam že sa jedná o ich korporátny font):
  to r v bolde je čudné. stráca sa.. pôsobi useknuto. viete s tým niečo urobit? a dorazil ma poznamkou: vieme v kurzive nejakým spôsobom odlíšiť aj pomlčku? aby pôsobila viac kurzívovo..

 3. Po zaslaní 7 stranového logobriefu, príde o 3 dni nevyplnený späť, s poznámkou od klienta: “neviem čo chcem, ale chcem niečo wow”

 4. Tvoj návrh (48x38cm) sme si skúšobne vytlačili v kancli na A3jku… Vieš ešte niečim zaplniť tie prázdne boky, čo ti tam ostali??

 5. Logo pre predajcu tlačiarní: Tie loga sú veľmi jednoduché, pridajte tam tlačidla, alebo viete čo, nakreslite rovno celu tlačiareň a budem spokojný :)

 6. garážový dodávateľ: prosím o otvorené dáta editovateľné v systéme 10.3.6 a cs2…

  stiahnut si zadarmo desaťročný soft a žiadat v ňom otvorene dáta je velmi ťažký hardcore…

 7. “…tlačené obyčko…”

  (odpoveď, ktorú som dostal, keď som sa chcel dopátrať k tomu, aký font chce klient použiť)

 8. Klient: Prosím Vás, nedávajte mi do toho katalógu adresu na prevádzky (cukráreň), potom mi tam chodia ľudia a niekto ich musí obslúžiť. To žerie dosť času.

  1. Toto bývajú veľmi kvalitné požiadavky – ja som zase dával z jedného e-shopu preč jediný telefonický kontakt, ktorý tam bol, pretože potom na to ľudia volajú… :)

 9. “Tú brožúru, čo si robil som poslala ešte na nejaké drobné úpravy. Grafik z FasCopy to spravil, tak ti to teraz posielam naspäť. Mohol by si to ešte spraviť jednu drobnú úpravu?”

  Moja robota sa z FasCopy vrátila:
  – v RGB
  – bez spadávky, bez oreziek
  – na inom, väčšom hrubom formáte
  – bez 3 strán (áno, celkovo ich mala nepárny počet :D)
  – polka jedného loga bola prekrytá bielym pozadím jedného JPG obrázku na bielom pozadí.
  – celé to beztak vypadalo ako parte
  – a aby bola sranda, tak ešte všetko zlúčené do jednej vrstvy a exportované do PDF…

  Odkedy som videl ako takto niekto “vylepšil” moju robotu, mám chuť ísť sa spláchnuť :(

 10. Poziadavka na letak:

  Nejako to nacmaraj ide hlavne o tu hlavicku s obrazkom, text si uz poprerabam sama.

  (nejako to nacmaraj = sprav to uplne tak ako to chcem ja)
  (text si uz poprerabam sama = poslem ti este 3 maily, kde ti vysvetlim, co vlastne chcem)

 11. Klient: “Pošlite mi už ten materiál, aby som mohol dať imprimatúr!”
  (Hobby) grafik z (hobby) grafického štúdia: “Čo je to imprimatúr?”…

 12. fotomontaz poskladana z 5 fotiek, ktore sa v casoch panu este fotili. Accountka krici: Kurnik, ja vidim jednu fotku tak preco je tu 5 skenov? Som blba ja ci vy?

 13. DTP: jsou k tomu nějaké technické požadavky?
  A.M.: jako obvykle.
  DTP: a mohli by jste to trochu upřesnit, protože jako obvykle to všechno předěláváme 5x :(
  A.M.: zkusím vyžádat od klienta TP
  KLIENT: udělejte to jako vždy, s tím, že se to nepovede na poprvé počítám.

 14. no…moje prve miest v mojom osobnom top 10:D

  Lekcia z použiteľnosti
  Programátor, kóder a dizajnér v 1-ej osobe tvrdí o svojom formulári, ktorý naprogramoval pre web: “Pokud uživatel není mentálně postižen, tak ví, co vyplnit má. Pokud ne, nemá to vyplňovat ;)”

  No…co dodat :D

 15. Keď si klient už asi na siedmykrát nevybral logo, z úplnej srandy som skúsil zobrať logo jedného gigantu, pôsobiaceho v rovnakom segmente ako klient. Vymenil som akurát meno firmy, logo som ponechal skoro rovnaké. Klientova reakcia: ” To ja by som lepšie nakreslil v painte. “

 16. U mňa jednoznačne vedie výrok, ktorý som už v rôznych obmenách dostal niekoľkokrát, ale vždy ma to vie neskutočne rozosmiať:
  “Poslali sme Vám zatiaľ text, ktorý treba zalomiť. Potom ho ešte budeme meniť.”

 17. Klient na problém zobrazovania farieb na jeho monitore notebooku. “Tak mi pošlite PrintScreen z vašeho počítača aby som videl ako to vidíte vy”

 18. Klientka přinesla Word a excelové tabulky. “Mám to hotové, stačí jen vytisknout”. V dlouhé debatě, kde jsme se jí snažili vysvětlit, že nemá nic hotové a že se to musí předělat do profesionální podoby v profesionálním softu, se mimo jiné dozvěděla, že to děláme v indd.
  Odešla a vypadala, že jsme ji odradili. Velmi nás překvapila, když se po delší době ozvala s tím, že si to předělala do indd, který si někde opatřila. Následovalo opět vysvětlování, že pro tisk je potřeba profesionálně udělané tiskové pdf. A pokud chce platit jen tisk, musí dodat tiskové pdf. Po týdnu se ozvala, že jí zaboha nejde udělat pdf a vyžadovala školení zdarma po telefonu. Nakonec poslala holý .indd, ať si pdf uděláme sami. Nešlo jí vysvětlit, proč to nemůžeme udělat. Pak ještě 5x volala a dožadovala se pomoci s vytvořením pdf. Kupodivu se neurazila natolik, aby jí to odradilo a nakonec se jí nějaké pdf podařilo vytvořit systémem pokus-omyl a poslala ho. Pak znovu diskutovala o ceně zakázky (chtěla ji levněji) …
  No, i takový je život détépáka…

 19. 720×720 pixlová fotka, odfotená mobilom, upravená instagramom, stiahnutá z facebooku, zrna viac ako na festivale hydiny, no a napriek tomu:

  “…túto fotku dajte do hlavičky webu…”

 20. Klient: táto červená nie je taká “naša” červená, viete čo myslím. Pozrite sa na naše autá, perá, krabice.. vidíte aká je naša červená?
  JA: podľa dizajn manuálu máte červenú 0 100 100 0.
  Klient: a to je aká?
  JA: takáto ako vidíte v predlohe
  Klient: to určite nie. veď vidíte, že to nie je rovnaká červená ako na pere!

 21. Tu 78 stranovu publikaciu, co ste nam robili pred 5 rokmi, prosim preklopte do anglictiny, nieco symbolicke vam zaplatime, ale urcite nie plnu cenu, Ved to mate raz dva, len skopirujete a vlozite text.
  /pred 5 rokmi som ju robil 4 mesiace, lebo v ich “Final 1000%” konecnom texte boli stale chyby, lebo 20 inzinierov sa vrtalo v nose nad kazdou ciarkou tyzdne a neboli schopni poslat hotovy text/

  1. toto patri do vrchulu klientskeho primitivizmu.

   nad tym uz je len asi ked klient po schvaleni ceny a odovzdani prace zacne spekulovat z cenou, ze on si zistoval a niekto by mu to urobil lacnejsie a podobne

 22. historka mojho kamosa z ranych 90. rokov:
  klient: priniesla som vam fotku toho pana co vam chybal vo vyrocnej sprave.
  kamos: je to RGB?
  klient: ja neviem, ja toho pana nepoznam…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *