Zmysel vydavateľského procesu

úvod Forums DTP Ostatné Zmysel vydavateľského procesu

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Manda 2 months, 1 week ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author

Manda
    Member

Ahojte, nie som z odboru, tak sa pýtam? Chcem vydať školskú knihu a nechápem, na čo sa knihy musia zalamovať, riešiť, grafika a tak. Podľa mňa záleží skôr len na obsahovej stránke, ktorá prešla recenzentmi a tí boli spokojní, tak nechápem. Nemyslím si, že to hrá rolu. Prečo by malo byť všetko jednotné? Bolo mi vysvetlené, že to mám zalamovať v nejakom programe, že to chce grafika, ale ja si myslím, že už také prebehlo vo Worde som to utriasla. Neviem. Jednotnosť obrázkov? To naozaj na tom tak záleží? Hlavne, že sú čitateľné. Navyše je kopa kníh, kde to nikto neriešil, tak neviem prečo ma s tým trápia pred vydaním… Tlačiar navyše v pohode zobral, že mu to len prehodím do PDF. Tak som sa chcela spýtať na význam a zmysel celého procesu vydávania? Toľko krokov, čo som počula, že to má mať, ale prečo? Prečo nestačí len knihu napísať, prečítať, vytlačiť, prečo sú tam toľké komplikácie? Začínam ľutovať, že som sa na túto cestu dala…

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.