V čom veci dokresľujete alebo kreslíte?

úvod Forums Software Ostatné V čom veci dokresľujete alebo kreslíte?

This topic contains 6 replies, has 2 voices, and was last updated by  Manda 1 month ago.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author

Manda
    Member

Ahojte, chcem sa spýtať, aký softvér sa dá použiť na kreslenie, napr. log, ikon alebo dokreslenie, napr. na plagát?
    Občas používam Photoshop, ale tam mi to nie vždy príde praktické, tak neviem, či preto, že ešte je sa čo doučiť alebo je na to nejaký lepší SW? Potom ešte, čo mám “Maľovanie” vo Windowse, ale to mi príde neodborné a obávam sa o kvalitu, tak sa reku spýtam, či mi neporadíte, čo si mám naštudovať… Corel Draw, ten mi zas skôr robil krivkové a objektové veci. Ale také, že nakresliť niečo od ruky mi tam chýbalo alebo dokresliť (nie krivkou). Zas možno neviem, možno to tam je, len to netuším. Vie mi niekto poradiť aký SW na to?

slavky
    Member

skicovanie loga / ikon etc. – PS / papier.
    kreslenie loga / ikony etc. na final – IL.
    dokreslenie do fotky / obrazku / mierne upravy – PS.

malovanie nepouzivat nikdy, nie je v malovani nic co by nezvladol PS. Vies v nom robit aj pixelart pri spravnom exporte.
    CorelDraw prosim ta velmi potichu odinstaluj :D

Na vyslovene kreslenie co ma look vektorov (teda ono to aj su vektory) odporucam IL pohrat sa s nastaveniami, krasne sa v tom kresli. Tutorial si najdi na YT chlapik co ilustruje Spongeboba ich vysvetluje asi v 30 min videu. Taktiez flash, teraz sa to uz asi vola Adobe Animate, toto je uzasny program vyslovene na kreslenie vo vektoroch so sirokymi nastaveniami kresby kde sa da vytvorit v principe cokolvek v style vektorov. A este k tomu to vies potom aj animovat.

Manda
    Member

Ďakujem @slavky, pozriem to. :)

slavky
    Member

nz, keby daco tak pis ;)

Manda
    Member

a takéto? Facebook – úprava stránky Prídu mi ako plošné kresby, ale ako zachovať presne línie. Či myslíš, že predtým to niekto nakreslil na papier, prehodil a tak to vzniklo? Cez aký program by som mohla vyskúšať vytvoriť takéto ilustrácie? Cez IL?

• This reply was modified 1 month, 1 week ago by  Manda.

slavky
    Member

Myslim ze tieto boli vytvorene v IL z jesnoduchych shapov. Hory mohli nakreslit pen tool iba s bodmi. Ja osobne si rada nieco naskicujem, odfotim a potom obtahujem, upravujem, ale je to na tebe. Taketo ilustracie das urcite jednoduchymi shapemi, pen tool a ich upravou. Urcite by som na to nepouzivala brush s pritlakom. Skus sa pohrat s tymi predvolenymi shapemi, natahuj ich posuvaj body a urcite z toho dostanes nieco taketo :)
    Mozno by bolo fajn keby si tieto skusis vytvorit ty presne rovnake podla tejto predlohy, prid na to ako ich spravili.

Manda
    Member

Ďakujem. Musím vyskúšať ako píšeš. Teraz také vidím snáď všade. Mám rada, keď človek môže byť kreatívny, čo na grafike sa dá. :)

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.