tlač brožúry do PDF

úvod Diskusné Fóra Polygrafia Ofsetová tlač tlač brožúry do PDF

Táto téma obsahuje 9 odpovedí, má 5 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar bajqo pred 5 rokmi, 10 mesiacmi.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    bajqo
    Člen

Nazdar, robím brožúru v InDesign CS5.5, má samozrejme viac strán a keďže mám nastavené zobrazenie na protiľahlé strany tak vidím brožúru tak akoby som ju reálne čítal. Mám zaslať dáta na ofsetovú tlač no potrebujem to poslať tak aby to oni len tlačili. Poradíte mi niekto ako to exportnúť do PDF? Skúšal som to cez tlač brožúry a namiesto tlačiarne som vybral Adobe PDF no vypísalo chybu, že nemôže tlačiť, že je možno nedostatok miesta no na disku je voľné asi 1TB. Neviem sa pohnúť ďalej. Ďakujem za odpoveď.

Attachments:
    palino75
    Člen

Hmm … skús to dať do posctriptového súboru a následne cez Acrobat spraviť pdf.

Aky pocitac? Kolko pamate? Aky operacny system? Aky je subor? Prevazne len text alebo je to plne fotografii? Vyhadzuje chybu vzdy, alebo len v tomto konkretnom pripade? 1GB volneho miesta na disku je podla mojho nazoru zufalo malo.
    Z tlaciarne ti poslali nejake info ako ma byt PDF pripravene (verzia, priehladnost…)? Normalna tlaciaren obvykle nevyzaduje vyradenie. Preto staci pripravit subor tak ako je stranu za stranou (nie v dvojstranach), v pripade spadavky ju nastavit plus orezove znacky. Niektore tlaciarne si neporadia s priehladnostou. Skusil by som najskor export. Moze byt aj tlac cez Adobe PDF samozrejme spravne nastavena (cmyk, rozlisenie, sprava farieb…).

bajqo
    Člen

Pocitacom ani miestom na disku to nie je, pisal som 1TB nie 1GB. Pocitac ma 8GB RAM a i7 procesor, graficka Nvidia 1GB skor hladam chybu inde. Tuto tlaciaren poznam a zvyknem im tam zasielat dvojstranky tak aby ich rovno tlacili, chcu aj orezove znacky a spadavky. Vsetko nastavujem dobre len ten tlac do PDF mi neide. Naposledy som musel prerabat celu brozuru. Moze byt problem, ze je tam kvantum fotiek v PSD?

Nepises ci sa ti chyba vyhodi hned pri kliknuti na tlac alebo sa program chvilu tvari ze nieco robi. Problem moze byt hardverovy (chybna pamat), zle nainstalovana alebo porusena tlaciaren Adobe PDF, problem s Indesignom – konfiguraciou, chyba v dokumente, chyba v pripojenych suboroch… A ano, miestom to nebude. :-) Ak mozes vylucit HW problem a chybu alebo narusenu instalaciu Adobe balika, chyba moze byt v samotnom dokumente. Pri problemoch s dokumentom (tlacou/exportom) skusim najskor preulozit (uloz ako…) alebo exportovat (IDML – InDesign CS4 a CS5 alebo INX – InDesign CS3) a nasledne znovuotvorenie tohoto dokumnetu. Ak to nepomoze, a iny dokumnet sa tlacit da, skusam najst nieco co moze sposobovat problem. Bud postupne vymazavat obrazky alebo strany. Zvycajne sa mi podari zistit ktory element sposobuje chybu. Ja pri fotkach alebo obrazkoch s vrstvami uprednostnujem TIF. Mas tam nejaky link – vektorovy eps alebo pdf? Co priame farby? Priehladnost?

Mek
    Člen

Vylučovací metoda…

Zkoušel jsi tisknout pouze jednu stránku?

bajqo
    Člen

Tlačiť ani jednu stranu neide. Export do PDF mi funguje bez problemov no potrebujem usporiadat strany tak ako maju byt tlacene a to mi neide. Do postscriptoveho suboru som to urobil no s distillerom som este nepracoval tak neviem ci to bude OK

Ked tlacis do Adobe PDF tiez musis riesit nastavenia “distilleru”. Vo vlastnostiach si predsa musis nadefinovat ako sa ma vysledny PDF subor vygenerovat. Cesta Indesign tlac – postscript – distiller – PDF je vlastne o tom istom.

DeTePe
    Keymaster

Tu je navod na vytvorenie pdf cez ps a distiler

/priprava-tlacoveho-pdf-inzercie/

bajqo
    Člen

Jj takymto sposobom mi to ide jediny detail v distileri musim nastavit presnu velkost dokumentu aby sa mi tam vosiel aj s orezovymi znackami a spadavkami, spadavky od nas pozaduju 2mm a orezove znacky zaberaju 5mm ak sa nemylim takze ak mam format pred zlozenim A4 tak nastavim v distileri format dokumentu 311x224mm a je to OK, pretoze ked som vyexportoval prazdnu A4 stranu aj s orezovymi znackami a spadavkami 2mm z kazdej strany tak vysledny dokument mal rozmer 315,82×228,82mm ale to sa mi zdal mierne posunuty vlavo….(citim, ze sa blizim k zdarnemu koncu)

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.