Tisknutelný rámeček

úvod Diskusné Fóra DTP Ostatné Tisknutelný rámeček

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar jansigi pred 5 rokmi, 1 mesiacom.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    anca012
    Člen

Dobrý den všem,

potřebuji poradit ohledně „názvosloví“. V požadavcích jedné tiskárny se objevilo, že chtějí návrh umístit do tisknutelného rámečku. Je to stejný výraz pro ořezové značky či značky spadávky, nebo se jedná o něco zcela jiného? Pokud ano, o co a jak tento rámeček nastavit v InDesignu?

Děkuji za odpověď.

jansigi
    Člen

Dobrý den,
    s tímto přímo jsem se za 15+ let v oboru nesetkal, ale dotaz mě zaujal, tak si zkusím zaspekulovat. Pokud by šlo o inzerci v médiu, pak by to mohlo znamenat, že každý inzerát musí mít rámeček, třeba 1 bod. Ale na to byste se asi neptal, jak to nastavit v Indy, to umí každý. Setkal jsem se nedávno s podivností, která by to mohla být… taky inzerce, taky tam měl být rámeček, ale až u kraje stránky. Spad byl určen 3 mm. Udělal jsem tedy na každé straně, která se dotýkala hrany čisté stránky 3 mm široký obdélník a pak ho o dva body rozšířil směrem dovnitř. Pak udělal normálně PDF se spadem 3 mm a ořezkama, které v ideálním případě tiskárna trefí a na stránce bude inzerát s dvoubodovým rámečkem u kraje stránky. Nebo netrefí přesně a na některé straně straně bude trochu silnější, na druhé snad sice slabší, ale ještě viditelný zbytek rámečku. Je to podivné, ale s tímto byla tiskárna (zahraniční) spokojena.
    A ještě mě napadá, že by tisknutelný rámeček mohla být nějaká parafráze na spad ale bez ořezek, tj. něco jako “udělejte nám to na každou stranu 2 mm širší, ale nedávejte tam žádný značky, my s tím budeme počítat”, ale proč by pak tiskárna neřekla spad, nebo z AJ bleed, to by byla záhada. A zase, tohle byste asi nastavit uměl.
    No snad jsem aspoň nějak pomohl.

anca012
    Člen

Dobrý den,

velice děkuji za Vaši odpověď.
    Možná jsem příspěvek špatně zařadila a měla jsem ho lépe specifikovat.
    V tomto případě se jedná o přípravu dat pro tisk textilních etiket. Dělala jsem akorát vizitky a brožuru, tak jsem myslela, že je to jen má neznalost v této oblasti, protoe etikety jsem ještě nezpracovávala.
    V nejhorším budu volat do tiskárny a pozeptám se.

jansigi
    Člen

Tak to je opravdu dost specifická oblast, pozeptat se v tiskárně pokud máte tu možnost není žádná ostuda. Držím palce.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.