Technická otázka NASTAVENIE PDF

úvod Diskusné Fóra DTP Práca s PDF Technická otázka NASTAVENIE PDF

Táto téma obsahuje 4 odpovede, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar MAYOR pred 5 rokmi, 9 mesiacmi.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    MAYOR
    Člen

Caute
    Mam dotaz ohladne nastavenie poskriptov alebo mozno distileru alebo exportu PDF z indesignu. Skusal som snad vsetky moznosti co sa dali zaskrtnut a zmenit a stale ten isty vysledok.

Zavesil som sem obrazok TEST.jpg ide o jemnucke linky ktore sa vytvaraju pri generovani PDF presne vo velkosti ramceku v ktorom je umiestneny obrazok ak pouzijem v inDesigne obrazok na obrazok, alebo text s efektom na obrazok. Vo finale sa nevytlacia, ale pri nahlade sa klient casto stazuje a ostava mi jedine posielat na nahlad vyexportovane JPG.

Mate ponatie ako nastavit cokolvek co by na to reagovalo alebo co vytvara tento nechceny efekt?

Attachments:
    marek
    Člen

Je to problem nizsich verzii pdf, ale zase oblubenych kvoli kompatibilite (pdf 1.3, acrobat 4), kde pri zluceni vsetkych priehladnosti a podobne vznikne tento efekt. Ono sa to vlastne zluci uz ked robis PS level 2. Tlacove pdf je ok, ale acrobat to zle zobrazuje. Zial uz aj aktualne verzie photoshopu to vyrastruju takto s tou linkou.

Ak v predvolbach acrobatu v casti zobrazenie stranky vypnes zaklikavatko “vyhladit carovane grafiky” tie linky nebudes vidiet.

Mne sa osvedcilo generovat nahladove pdf z InDesignu ako PDF (Interactive), teda nie tlacove PDF (Print). Pri pouziti tohto exportu sa tie linky nevytvaraju a pre nahladove pdfka je to lepsia volba, pretoze generuje subor s nizsim datovym objemom.

marek
    Člen

presne tak, nahladove pdf tiez pouzivam export do pdf, ale v mojom pripade print verziu, prave kvoli tomu ze to pdf mam viac pod kontrolou a nastavim vyssiu verziu pdf (acrobat 5) kde nedochadza k zluceniu a tym padom tie linky tam nie su

MAYOR
    Člen

Dakujem za odpovede

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.