Rozlíšenie vs DPI

úvod Diskusné Fóra DTP Ostatné Rozlíšenie vs DPI

Táto téma obsahuje 4 odpovede, má 4 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar Mek pred 4 rokmi, 9 mesiacmi.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    navzdy
    Člen

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že keď mám obrázok v rozlíšení 1920x1080px a dpi 72 pixel/inch a následne zvýšim DPI na 300 pixel/inch, zlepší sa kvalita obrázku pri tlači?
    Ďakujem za odpoveď

branyo
    Člen

Ako sa hovori, kde nic nie je ani cert neberie… raz ma foto konkretny pocet pixelov a viac ich tam nikdy nebude. 1920 pixelov znamena ze pri 72 dpi ma foto velkost 26.66 palca, pri 300 dpi 6,4 palca co je 16,25 cm. Teda v slusnej kvalite sa da tento obrazok pouzit do tejto velkosti. Zavisi samozrejme od konkretnej technologie tlace (digital, ofset…) a finalneho pouzitia (katalog, bilboard..) ale v praxi sa v nudzi da pouzit aj mensie rozlisenie s uspokojivym vysledkom, napr. pri 250 dpi sa dostaneme na 19,5 cm, teda takyto obrazok je mozne pouzit na celu sirku A4. Samozrejme su techniky presamplovania smerom hore pri nedostatocnych rozliseniach ale to je pomerne narocna vec a mimo tohto dotazu.

navzdy
    Člen

ok, ďakujem, budem to teda riešiť resamplovaním obrázka na viac pixelov.

Odporúčam vám prevzorkovať nahor metódou 10-tich percent. Čiže nie jednorázová zmena hodnoty, ale zväčšujte postupne po 10 % až sa dostanete do vhodnej hodnoty rozmerov a rozlíšenia. Môžte si k tomu urobiť vo Photoshope aj akciu.
    Všetko dobre.

Mek
    Člen

Tomáš Vachuda metodu postupného zvětšování v novějších verzích Ps (od CS6) nedoporučuje.
    Viz Sedmero tipů: 5 http://graficketipy.cz/?p=220 (část “Bonus”).

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.