pomoc s PDF

úvod Diskusné Fóra DTP Práca s PDF pomoc s PDF

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar Erika pred 5 rokmi.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    grafixa
    Člen

Ahojte, prosím vás chcem sa spýtať, spravil som leták vo formáte A4 300 DPI vo photoshope, a v tlačiarňach mi povedali aby som to spravil takto citujem:

“PDF vytvorit podľa normy ISO 15930-1:2001 – PDF/X-1a v žiadnom pripade nie priamym exportom z photoshopu, z ilustratora, z corelu !!!!”

neviem si poradiť ako to mam spraviť predtým som klasicky dal uložit ako pdf a v nastaveniach som mal kvalitní tisk, komprese: neprevzorkovať, komprese : JPEG, kvalita obrazu maximum a dal som uložiť. poradte mi prosím ďakujem.

despy
    Člen

Ja myslim ze nejjednodussi zpusob bude nacteni PSD souboru do InDesignu a pak bud primy export do PDF s nastavenim PDF/X-1a (v InDesignu je to v tabulce pro export jedna z prednastavench voleb), ale nezapomenout nastavit spadavku a orezove znacky, popr. prohnat pres post script a pak vydestilovat se stejnym nastavenim.

grafixa
    Člen

no ale v indesigne mi nejde otvorit psd subor ani pdf.

Erika
    Člen

Poskriptuješ to tak, že cez ctrl+ p nastavíš tomu atribúty v photoshope.. alebo psd otvoriš v indesigne tým že uložíš si psd ako tiff a vtedy by ti to tam malo ísť vložiť s tým že export cez indesign .. a skús tam pridať aj štvorčeky na meranie denzity (ale to neviem či vyžadujú v tlačiarni)

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.