Notebook

úvod Diskusné Fóra Technika Počítače Notebook

Táto téma obsahuje 5 odpovedí, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar trco pred 4 rokmi, 9 mesiacmi.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Tokarka
    Člen

ahojte,

mám akútny problém. Pri zapnutí môjho notebooku sa rozsvieti oranzova obrazovka s nápisom, ze:
    storage capacity of your battery is low/ náboj Vašej batérie je nízky.
    it is reccomended to replace battery/ odporúča sa vymeniť batériu.

notebook je pritom zapojený dlhodobo káblom do elektrickej siete a v pravom dolnom rohu je značka plne nabitej batérie s poznámkou, že batéria je nabitá na 95% a momentálne sa nenabíja.

nerozumiem tomu.
    ak viete niekto, co s tým, vopred ďakujem za odpoveď. a prajem úspešný novy rok 2015.

tokarka

Bruse
    Člen

čo sa stane ked skusiš zapnuť NTB bez baterky?

Bruse
    Člen

a ešte ma zaujma o aku značku NTB ide

Tokarka
    Člen

ahoj,

skusila som zapnut Notebook bez pripojenia kablom do elektrickej zasuvky, no a zmizli mi vsetky ikonky na pracovnej ploche, kym som ho nezapla znovu s kablovym pripojenim.

notebook ma znacku Presario CQ62 Compaq.

Bruse
    Člen

myslel som vybrať baterku a zapnuť ho len na kabel … ale aj tak zaujmave čo ti to robí ešte som nikdy nepočul že by baterka nejak ovplivnovala operačny system ikony … keby to mam pred sebou vedel by som ti lepšie poradiť treba isť na to vylučovacou metodov možno by stačilo aj preinstalovať windows resetovať šetky bios nastavenia to je tažko takto

trco
    Člen

Ahoj

Bruse isiel na to dobre :-)

mala by si zacat zakladnymi udajmi :-)
    – znacka + model
    – kolko ma rokov book
    – mas ho stale na kabli a baterke spolu ?

– mala by si skusit co pisal Bruse – vybrat baterku a nehat ho len na kabli a zapnut ci ti to bude vypisovat ( tiez som nepocul zeby ti mali zmyznut ikony :-) ) ale uz sa mi stalo kadeco :-) takze by som sa necudoval :-P )
    – pripadne skusit este taky reset ze vybrat baterku a aj bez kabla drzat 15-20 sekund tlacidlo zapinania a zapojit kabel a tak spustit

– to co ti pise aj pri 95% baterky moze byt chyba baterky nabije ju ale uz neudrzi kapacitu a rychlo sa vybija alebo co :-) .. takze by som to tipoval na odchadzajucu baterku :-) .. pripadne mozno blbne mala CMOS baterku :-)

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.