Nastavení barev Indesign/PDF/Tisk

úvod Diskusné Fóra Color Management Všeobecná diskusia Nastavení barev Indesign/PDF/Tisk

Táto téma obsahuje 1 odpoveď, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Radoslav Jánoš Radoslav Jánoš pred 5 rokmi, 9 mesiacmi.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor
    FilipM
    Člen

Ahoj,
    prakticky nic o nastavení barev nevím. Mám dokument v Indesignu. Mám ICC profil pro svůj monitor, který jsem stáhl z netu. Mám profil, v kterém to chce tiskárna. A teď co…

Jak mám nastavit Color Settings a Proof Setup? Zatím vždy, když to vyexportuju do PDF, vypadají barvy jinak. A jak to teprv bude v tisku. Zkoušel jsem i přednastavený Europe Prepress 3, zatím je to všude bordel.
    Dík.

Pises ze o color managemente nevies nic. Tym padom je kazda rada zbytocna pretoze aj tak vystup ktory vygenerujes nebude dobry, pretoze: nemas skalibrovany monitor, mozes urobit chybu v nastaveniach alebo pri vystupe. Skus si najskor precitat nieco obecne o sprave farieb.

Profil monitora mas nastaveny v systemovych nastaveniach operacneho systemu. V indesigne mas v nastaveni barev cmyk profil ten co ti dala tlaciaren a rgb profil (sRGB/adobe rgb – podla toho ktory preferujes, v tvojom pripade, kedze nevies o sprave farieb nic tak si nastav sRGB). Zasady spravy barev RGB: zachovat vlozene profily, CMYK: zachovat ciselne hodnoty. Vystup do PDF nastav tak ze vystup-barvy-prevod barev: Prevest do ciloveho, cil:profil z tlaciarne, zasady zahrnuti profilu: nevkladat profily.

Velmi zjednodusene to funguje tak, ze profil monitoru kompenzuje zobrazenie farieb na monitore. Je nastaveny v systemovych nastaveniach monitoru.
    Pracovni prostor RGB v Indesigne/Photoshope urcuje akym sposobom budu spracovavane RGB farby. sRGB – mensi rozsah (kompaktny digitalny fotoaparat, vacsina fotiek z webu…) Adobe RGB vacsi rozsah (tento profil mozu pouzivat profi fotaky). CMYK profil urcuje ako sa maju previest RGB farby na CMYK farby. Moze sa pouzit nejaky obecny (podla predpokladaneho sposobu tlace) alebo dodany tlaciarnou ako v tvojom pripade.

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.