MAC OSX: Prenaseni dat na ext hdd kancl —> domov a zpet

úvod Diskusné Fóra Dodávatelia Ostatné MAC OSX: Prenaseni dat na ext hdd kancl —> domov a zpet

Táto téma obsahuje 9 odpovedí, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar marek pred 6 rokmi, 3 mesiacmi.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    pijer
    Člen

zdravim, stala se mi nemila vec, ztrata ext hdd. Bohuzel ne vsechny veci jsem mel zalohovane. Proto me napada otazka: Jakym zpusobem prenasite data mezi domovem a kncelari? Pouzivate nejaky specialni zalohovaci software? Nebo nejaky Cloud? Diky za tipy

marek
    Člen

ja som mal vzdy data na rychlom hardisku s fw800 a ten som prenasal

nevyhodou tohoto riesenia praca na dvoch pocitacoch boli nastavenia softov, aj ked dnes uz to asi ice cez creative cloud zdielat medzi pocitacmi

rajce007
    Člen

Takové tahání s diskem bylo s mnoha problémy.

Jednak jsem si pořídil MacBook Pro (2kg co skoro furt tahám s sebou) a zároveň používám (spíš jako zálohu pro riziko ztráty dat) Dropbox ucet

pijer
    Člen

DropBox je super na mensi projekty, diky. HDD vsak sebou budou nosit porad, macbook je preci jen zatez, tahat ho kazdy den…

rajce007
    Člen

To už možná teda spíš nějaký 64GB rychlý flashdisk.

Já jsem už dost HDD odepsal, v záruce sice dali nový, ale…

Doma mám 30MB-download/cca5MB-upload a v práci 10MB ven i dovnitř, tak si s tím docela vystačím.

Některé věci pak řeším individuálně přes RDC (prostě je udělám z domu přímo na ploše počítače v práci, spíš než tahání spousty dat)… pořád s sebou. Ale zase jsi závislý na rychlém připojení k netu.

marek
    Člen

ja pouzivam raid0 disk prenosny od lacie (2x 7200 otackove disky), fw800, ziadne napajanie, len sa pripoji ku kompu a rychlost je slusna

rajce007
    Člen

To zni slušně, ale to už jsem včetně napálecího adaptéru, někde dost přes velikost i váhu MacBooku Pro. Nebo ne?

marek
    Člen

no ten moj disk je tazky, ale aspon poriadne chladenie, takze aj disky vydrziali dlhe roky, a menil som ich iba kvoli velkosti

ide o tento disk, ale predchadzajuca verzia s fw800
    http://www.lacie.com/uk/products/product.htm?id=10549

zial thunderbolt verzia potrebuje zdroj, ale mam dva nastastie, planujem momentalne nasadit thunderbolt verziu disku

fw800 verziu mam hadam 4-5 rokov, mam pocit ze cely zivot

pijer
    Člen

to je moc pekny disk :) i TB port mam, ale je to pro mne prilis drahe…

marek
    Člen

uz ten fw bol dost drahy oproti inym, ale vydrzal a dobre posluzil a sluzi, dlhe roky, to ma presvedcilo kupit TB verziu, ta zase posluzi hadam aj 5 rokov.

ale TB mam 7200 otackove disky, na SSD verziu som nemal :(

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.