Farebné prechody, priehladnosť

úvod Diskusné Fóra DTP Práca s PDF Farebné prechody, priehladnosť

Táto téma obsahuje 9 odpovedí, má 8 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom commodore64 commodore64 pred 5 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    mahro
    Člen

Zdravím

Mám otázku ohľadom prechodov farieb, priehladností. Pri distilovaní pdfka mi to tieto veci rozseká a potom sú vidieť biele linky medzi prechodmi atd, nevyzerá to potom dobre. Neviete ako tomu predísť alebo ako to opraviť?

Ďakujem za odpoveď

marek
    Člen

tieto “spoje” boli napriklad po rozrastrovani pdf neviditelne, este v photoshope z cs5, v photoshope cs6 su tieto linky viditelne po rozrastrovani, tiez s tym mam trosku problem

pri tlaci to nevychadza

cyrilgaja
    Člen

Taky mi to v tisku ještě nikdy nevylezlo. Jen je třeba pořád dokola klientům vysvětlovat, že to mají ignorovat :)

marek
    Člen

mna hlavne stve ze to po vyrastrovani je vidiet v photoshope

Mach
    Člen

Kontroluju to tak, že otevřu PDF v Acrobat PRO a pak Předvolby > Zobrazení stránky > odškrtnout položku Vyhladit čárové grafiky… a OK.

Pokud bílé linky zmizí, nebudou ani v tisku. Vyzkoušeno za posledních cca 10 let asi milionkrát a nikdy se nevytiskly.

marek
    Člen

dobra finta, diky

otazka co s rastrovanim v photoshope

vitech
    Člen

Po desilaci mi to taky dělá, hlavně tam, kde je průhlednost. Klienti se mě na to vždy ptají, páč většinou mají acrobat reader… vysvětluji aby ignorovali. V tisku mi to nikdy nevylezlo…

misssko
    Člen

Pri rastrovaní v PS sa bielych čiar zbavíš tak, že v okne Import pdf pri zadávaní parametrov importu zrušíš fajku v okne Anti-aliased. Je to v podstate to isté ako radil Mach pri odstraňovaní čiar v Acrobate.

bigfly
    Člen

Ak sa vypne Antialiasing, tak pri rastrovani to sice vyhladi ciary po InDesigne, ale zaroven nevyhladi pismo, teda bude zubate…
    Pri velkoplosnej tlaci pouzivam zapnute vyhladzovanie, potom Dust&Scratches Radius1/Tresh.0 a potom trosku doostrit klasicky(Sharpen).
    Sice sa trochu stratia detaily ale vo vacsine pripadov to pomoze…
    Ide to aj cez Noise/Median1, tiez potrebuje doostrit…
    Ale toto je fakt moje posledne vychodisko z nudze, ked ine navody nepomozu.

Za vsetko moze tzv. flattening, kedy sa snazi Illu previest transparenciu na acrobatu viac zrozumietlne objekty. Rozseka ich a prave tie ciary su hranice objektov. Vyhnut sa im da hlavne tak, ze prestanes pouzivat efekty transparencie v obrazkoch. Je to namahavejsia praca (transparencie pripravit v PSD) a v illu uz len nahadzat vektorove objekty. Viem, niekedy v casovom strese to proste nejde. Ale ka mate cas, tak to urobte poctivo.

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.