Editovatelne PDF

úvod Diskusné Fóra DTP Práca s PDF Editovatelne PDF

Táto téma obsahuje 6 odpovedí, má 6 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar GIF242 pred 4 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Miro
    Miro
    Člen

V akom programe pripadne akym stylom vytvarate editovatelne PDF subory?

InDesign poskytuje moznost vytvorenia editovacich poli, buttonov a tym to asi aj konci. Stylovanie editovatelnych poli je mozne len v acrobate, a dolezite funkciesa nedaju robit hromadne.

Ked sa po final exporte z acrobatu vytvori editovatelne pdfko v ktorom si klient po tridsiatich dvoch nahladoch vsimol ze chce poprehadzovat jednotlive polia + dalsie “drobne” upravy tak sa cely proces opakuje…

Ak mate niekto skusenost s vytvaranim editovatelnych pdf suborov budem vdacny za tipy a rady.

dakujem
    M.

Skus Adobe LiveCycle Designer – dohladaj info na webe, youtube atd. Myslim, ze je to prave o tych formularoch.

Miro
    Miro
    Člen

cauko, dakujem ti,
    stiahol somsi 60dnovy trial a spravil som uz v nom par dokumentov a vsetko funguje ako ma, je to pravdepoodbne najlepsie riesenie editovatelnych pdf, i ked cely program na mna posobi akoby sa zasekli v roku 90 a to mam zevraj najnovsiu ES 4

M.

Skús prípadne aj Forms Central, je v Creative Cloude. Je tam dost šablón a vyzerá to ,,k svetu”. Ale podrobnejšie som túto službu zatiaľ nepoužíval. ELS mi slúži dobre -:)

Ale ak som dobre pochopil, problémy máš s reeditáciou PDFka s formulárovmi poliami, keď si klient čosi zmyslí. Aby som nemusel vytvárať nové formulárové PDF úplne nanovo, zvyknem si zo zdrojáku exportovať nanovo upravený podklad, otvorím formulár PDF v Acrobate a cez príkaz Nahradit stránky vymením podklad, pričom polia ostávajú a už ich len doposúvam kam potrebujem.

Tokarka
    Člen

ahoj,

ja vytvaram editovatelne pdf v programe adobe acrobat pomocou funkcie Vytvorit portfolio pdf.

jewa
    Člen
    GIF242
    Člen

Osobně si myslím, že by se to mělo řešit v LiveCycle, ale je to dost drahý. Takže pokud po nás někdo che jednoduchou věc, tak to řešíme klasicky přes Acrobat, ale je to děsná pruda. Co jsem viděl ten LiveCycle v akci, tak to vypadalo jako vcelku pohodová práce.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.