Color Settings a PDF presets

úvod Diskusné Fóra Software Adobe Photoshop Color Settings a PDF presets

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 4 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom Avatar FilipIX pred 6 rokmi, 6 mesiacmi.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #3839
  Avatar
  xluigix
  Člen

  Olaa.

  Nemám skúsenosti s technickou prípravou dok. do printu, tak chcem poprosiť o pomoc. Všimol som si jednu vec. Ak som si dizajn z PS chcel skúšobne vytlačiť priamo mal pekne sýte farby všetko ok. Akonáhle som to dal export na pdf, tiff a pod. pri tlači tie farby vybledli, ale zmenili odtieň. Viem, že na printy je skôr inDesign, ale tak … :))

  (profil samozrejme cmyk)

   

  Viete niekto poradiť, čím to môže byť? Prípadne, čo ako nastaviť aby to bolo ok?

  Vďaka.

  #3840
  Avatar
  Bady
  Člen

  …máš to v cmyk-u?

  #3841
  Avatar
  Pato
  Člen

  Najprv skontrolovať nastavenie farebných profilov v “Edit > Color Settings”. Hlavne tam nesmie byť v CMYK americký SWOP, ktorý sa v Európe nepoužíva! Adobe je americká firma, každý kto si tu Photoshop nainštaluje a nemá zmáknuté kalibrácie, si ani neuvedomuje že tam má americké default nastavenia. Treba si vybrať ICC profil dodaný tlačiarňou pre daný papier a tlačiarenský stroj, keď tlačiareň svoj vlastný nameraný ICC profil nemá, tak celkom univerzálne sa dá ísť cez FOGRA27 alebo FOGRA39 pre kvalitnejšie natierané bezdrevné biele papiere, prípadne si manuálne nastaviť vlastný profil vychádzajúci z Euroscale Coated (pre natierané papiere) s správnym nárastom tlačového bodu (Dot Gain) a súčtom tlakov okolo 320% pre kvalitnú ofsetovú tlač.

  A potom pred exportom spraviť
  Image > Mode > RGB > CMYK

  #3842
  Avatar
  FilipIX
  Člen

  Tiez som za Fogra 27 – 39 , druha vec je, ze farby, ktore navolis v PS nemusia zodpovedat pantone, ak nemas kalibracku a mozu sa lisit …

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.