denník detepáka

3 comments
 1. Roubené stavení na horách. Klient chce 5 x 1 m ceduli s nápisem RESTAURANT. Bílá cedule, červený nápis z reflexní folie, černý stín – požadavek přiblížit se původnímu ručnímu nápisu, font alá western. Dostal 2 návrhy.
  Odpověď: “málo ozdobné, jestli to neumíte, dám to někam jinam.”
  Marné vysvětlování, že se to nehodí, ani k roubence, ani na hory, že ozdobné a kudrnaté písmo je nečitelné…. (A to to ještě před tím chtěl svítící)

 2. No to máte tak, keď na Slovensku ľudia ktorý aj keď majú vytvorený dizajn manuál tak nemajú ani potuchy čo to vlastne je a na čo slúži.

  To ako má výsledok vyzerať už neurčuje grafik (ktorý má na to patričné vzdelanie, schopnosti a skúsenosti), ale žiaľ zadávateľ. (česť všetkým výnimkám)

  Spätná väzba od klienta je dôležitá, no ak Vám začne diktovať čo kam umiestniť a akú farbu použiť bez toho aby dal na odborný názor potom sa z Vás stáva (žiaľ – nie vašou vinou) “cvičená opica”, ktorá len vie ovládať program.

  Je to bludný začarovaný kruh.

  1. alebo si klient nastduuje jednu vec podla manualu a s tou buzeruje aj v specifickych pripadoch kedy to neni mozne dodrzat a aj manual s tym tak v specifickych pripadoch naraba, ale klient nie, tlaci do niecoho co sa neda

   a potom zasadne veci ignoruje lebo jemu sa to tak ako nepaci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť

denník detepáka

brožúra 210×210, 18 strán, prvá korektúra, 143 poznámok v pdf, na samovraždu