Tiež sa Vám stáva, že pošlete cca. 3-4 rozdielne návrhy na danú vec a dojde Vám odpoveď: "Je to v poriadku, pošlite tlačové dáta." Čo som jasnovidec, aby som vedel, čo si vybrali?

denník detepáka

komentáre

 1. Avatar
  stopa

  Hej stáva, najcastejsia odpoved ze “ moze byt“ , pisem dalej ze „ktory návrh“, odpoved „ten co ste poslali“,
  pisem zas ze “ boli tam 3-4 rozne“ odpoved napr. „ten modry“ (a to navrhy oznacujem napr.1,2,3, alebo a,b,c, a pod.)

 2. Avatar
  Jkar

  Mi się zdarzyło, ze przesyłałam kilka grafik jako osobne załączniki w mailu, po czym dostawałam odpowiedź np. „Ten drugi żółty“, przy czym załączniki niekoniecznie zawsze wyświetlają się w tej samej kolejności. Więc żółty oczywiście nigdy nie był drugi. Kilka razy tak wysyłałam prace, nigdy nikt nie odpowiedział „plik wersja2.pdf“, zawsze ‚ten drugi’…

  I had situations, where I would send a few designs as separate e-mail attachments, to wich I got an answer „The second, yellow one“. Note that attachments do not nessecarily show in the same order on both ends. So „the yellow one“ was never second. I did this a few times, it has never occurred to anybody to say „I choose file version2.pdf“, always „The second one“…

 3. Avatar
  SamoT

  Mne sa toto našťastie ešte nestalo.

  Je to mimo témy, ale mne sa minule stalo, že mi zákazník poslal mail s požiadavkou na vytvorenie newslletra. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby tá požiadavka neznela doslova takto: „Dobry den podkady nemame nechali by sme to na vas.“ (aby som nikomu nekrivdil, tak musím napísať, že zákazník ešte nezabudol napísať množstvo nezmyselných viet, čo kam umiestniť).

  Čo by ste robili v takom prípade? Pýtam sa vážne, ja som samozrejme musel zákazku spracovať, no je na mieste opýtať sa, či je toto normálne správanie a kam naša práca smeruje ak ľudia dokážu posielať takéto „podklady“.

pridaj komentár