image 4 580x363 - Soutěž o papír a tisk knihy zdarma

Soutěž o papír a tisk knihy zdarma

Akce podobného typu tu ještě nebyla. Letošní rok se v Praze naskytne šance pro všechny autory soutěžit o papír a tisk svého knižního projektu. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 30. 9. 2019. Událost s názvem Book in Progress poukazuje na fakt, že knížky nejsou mrtvé.

pokračovanie článku

st 11 6 fb 1920 v2b 580x326 - Tí, ktorí to dotiahli najďalej sú tí, ktorí sa jazyku venujú každý deň. Jazyková koučka poradí, ako sa učiť cudzie jazyky efektívne.

Tí, ktorí to dotiahli najďalej sú tí, ktorí sa jazyku venujú každý deň. Jazyková koučka poradí, ako sa učiť cudzie jazyky efektívne.

Mnohým ľuďom sa pri učení cudzieho jazyka stane, že sa zaseknú na mŕtvom bode. Stáva sa aj to, že nenapredujú tak, ako by chceli, napriek tomu, že pomoc hľadajú v kurzoch. Inšpiráciu im môžu dať tí, ktorí zdolali už niekoľko jazykov. Jazyková koučka Eva Pěčková predstaví v prednáške zo série SmartTalk v utorok 11. júna v KC Dunaj množstvo nápadov na efektívne štúdium, ako si vytvoriť ideálny rozvrh, ukáže, kde sa práve nachádzate a ako sa pohnúť z miesta. Motivuje návštevníkov k tomu, aby sa učili ešte rýchlejšie a konečne rozprávali bez ostychu.

pokračovanie článku

sensorium2019 580x222 - Festival Sensorium začína už 7. júna

Festival Sensorium začína už 7. júna

Sensorium je medzinárodný festival digitálneho umenia a kultúry v Bratislave. Témou štvrtého ročníka je Rozšírená myseľ, ktorá na jednej strane skúma technológie ako rozšírenie ľudského kreatívneho potenciálu a na strane druhej rozšírenie človeka v kontexte jeho tela a prostredia v ktorom sa nachádza. Tému budú z rôznych uhľov adresovať prednášky, diskusie, predstavenia a inštalácie. Centrálnym hubom podujatia bude Pistoriho Palác a City Stage na námestí SNP kde je program prepojený s Bratislava Design Weekom. Inštalácie nájdete na Filozofickej Fakulte UK, Hodžovom námestí a v Pistoriho Paláci.

pokračovanie článku

xbox adaptive controller 580x306 - Každý piaty hráč je znevýhodnený. Na Game Days Trnava o tom bude prednášať aj nevidiaci SightlessKombat

Každý piaty hráč je znevýhodnený. Na Game Days Trnava o tom bude prednášať aj nevidiaci SightlessKombat

Videohry prinášajú hráčom oddych, kultúrne vyžitie aj sociálny rozmer. Čo však, keď máte nejaké zdravotné obmedzenie, ktoré vám bráni plnohodnotne hrať? Nad odpoveďami na tieto otázky sa zamýšľa čoraz viac vývojárov a pomyselné ľady sa začínajú pomaly hýbať. K diskusii budete môcť prispieť aj vy, keďže na Game Days Trnava prídu vývojári a hráči, ktorí touto témou žijú.

pokračovanie článku

perexova foto 580x326 - Viete, čo majú spoločné samizdat, Witcher 3 a Xbox? Všetko nájdete na festivale Game Days Trnava 

Viete, čo majú spoločné samizdat, Witcher 3 a Xbox? Všetko nájdete na festivale Game Days Trnava 

Na videohernom festivale Game Days Trnava sa dozvieš, ako David Ringeisen robil na hrách Witcher 3 alebo Assassin’s Creed. Na výstave Československý 8-bitový samizdat zistíš, že za tvorbu videohry mohlo hroziť kľudne aj väzenie. Priamo z Microsoftu príde o svojej práci v Xbox Teame rozprávať ostrieľaný vývojár Bryce Johnson. Budeš si môcť vyskúšať rozpracované hry slovenských vývojárov medzi prvými hráčmi na svete. Odovzdáme aj cenu Slovenská hra roka, budú sa tvoriť hry v Power Pointe a chýbať nebude ani veľký herný kvíz, game jam, koncerty a párty. 

pokračovanie článku

budova upm zdroj upm 580x429 - Nová stálá expozice UPM představí ikonické předměty českého designu a užitého umění. Museum právě hledá její podobu prostřednictvím soutěže s CZECHDESIGN

Nová stálá expozice UPM představí ikonické předměty českého designu a užitého umění. Museum právě hledá její podobu prostřednictvím soutěže s CZECHDESIGN

Stálá expozice zaměřená na české umělecké řemeslo, užité umění a design od středověku až po současnost najde své místo v historické budově musea, co prošla v letech 2014–2017 rekonstrukcí. Podobu expozice definuje architektonicko-designérská soutěž, kterou má na starosti CZECHDESIGN. Do prvního kola se do 13. 5. se svými portfolii mohou hlásit týmy architektů a grafických designérů. 

pokračovanie článku

redizajnloga thumb 580x386 - Redizajn loga – s citom či nemilosrdne?

Redizajn loga – s citom či nemilosrdne?

Silné logo má veľký vplyv na vaše podnikanie. Je to nepopierateľné, stačí si spomenúť na symboly, ktoré reprezentujú logá silných celosvetových značiek. Rozhodnutie zmeniť logomôže byť pre vašu značku riskantný krok a taktiež môže viesť ku strate zákazníkov.

pokračovanie článku

snimka obrazovky 2019 04 17 o 8.49.37 580x245 - Soutěž o nejlepší trikografiku poprvé na Zlin Design Weeku

Soutěž o nejlepší trikografiku poprvé na Zlin Design Weeku

Soutěž o nejWOOXusnější trikografiku je v plném proudu a každý kreativec může zaslat svůj návrh do 21. 4. 2019. Na tři nejlepší designy čeká ovace, sláva a bohatství. Tutu příležitost umožňuje studentský projekt Zlin Design Week ve spolupráci se značkou WOOX.

pokračovanie článku

sutaz3 580x326 - Súťaž na nový vizuálny štýl pre Kancelária verejného ochrancu práv

Súťaž na nový vizuálny štýl pre Kancelária verejného ochrancu práv

Kancelária verejného ochrancu práv opätovne vyhlasuje súťaž návrhov na logo a vizuálny štýl, ktorý sa stane základom pre komunikačnú stratégiu a prezentáciu činnosti kancelárie.

pokračovanie článku

logo thumbnail 580x395 - Logá, ktoré hrdo nosíme

Logá, ktoré hrdo nosíme

Poznáte značku oblečenia, ktorá vsadila na minimalistický dizajn a silu svojho loga? Z loga sa stal symbol, ktorý na sebe hrdo nosíme. Nadobudol takú silu, že sa vďaka nemu snažíme vyjadriť svoje spoločenské postavenie. Pozrime sa na zopár príkladov, kedy sa z loga stala módna ikona.

pokračovanie článku

viete co skryvaju najznamejsie loga na svete 580x257 - Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Viete čo skrývajú najznámejšie logá na svete?

Pre niekoho je logo len obrázok, väčšina z tých najznámejších však ukrýva hlbší zmysel. Prečo olejársku firmu reprezentuje mušľa, fastfood zaoblené písmeno M alebo sieť kaviarní morská panna? Za všetkým stojí silný príbeh, vďaka ktorému vzniklo zapamätatelné logo.

pokračovanie článku